Hírek

2005.02.05. 10:02

Dolláreső hullik a Super Bowlon

Ritka, hogy a címvédő a következő évben még jobb legyen. Nos, a Patriots most ezt a bravúrt mondhatja el, s 16 győzelem mellett csupán két vereséget szenvedett az egész idényben. Az ellenfél, a Philadelphia Eagles eggyel rosszabb mutatóval (15-3) jutott a Super Bowlig.

Schiller Zsolt

A szakértők szerint minden a címvédő sikerét ígéri. A New England négy év alatt harmadszor csatázhat a bajnoki gyűrűkért. Az előző két alkalommal győztek, s eddig csak a Dallas nyert négy év alatt három bajnoki címet.

Tom Bradyn sok múlik, ráadásul az irányító történelmet írhat, mert az előző két győzelem után őt választották a mérkőzés legértékesebb játékosának, s háromszor csak a legendás Joe Montana kapta meg a díjat. Ám ő az elsőt 1982-ben, a harmadikat pedig 1990-ben nyerte. A Super Bowl több mint sportesemény, hiszen hatalmas bevételt jelent a rendező városnak, sőt az egész államnak. Bár Jacksonville-ben, a stadionban mindössze 78 ezren szurkolhatnak, a tévék előtt fél Amerika (54 százalék) lesi az eseményeket. A tavalyi 144,4 millió néző az új amerikai csúcs.

Amerikában minden idők legnézettebb műsorainak tízes listáján csak Super Bowl-közvetítés szerepel! Az elmúlt években világszerte több mint 800 millióan követték a Super Bowlt, így az olimpia és a labdarúgó-világbajnokság után a legnézettebb sportesemény. Nem csoda, hogy a televíziós reklámok értéke az egekbe szökik, s fél percért másfél millió dollárt kérnek, de a cégek sorban állnak a lehetőségért. A meccs szünetében rendre világsztárok lépnek fel. Tavaly Janet Jackson mellmutogatós show-ját láthatta a publikum. Idén Paul McCartney lép színpadra.

A döntősök jutalma

Vince Lombardi-Kupa: 25000 dollár (4,75 millió forint)

A győztes: 150 darab aranyat és gyémántot is tartalmazó gyűrű darabja 5000 dollár (950 ezer forint)

A vesztes: szintén 150 darab gyűrűt kap, amelyek értéke a fele (475000 forint)

San Diego gazdagsága: A két évvel ezelőtti házigazda teljes gazdasága fellendült a finálé után. San Diego megye 367 millió dolláros (69,75 milliárd forintos) bevételhez jutott a Super Bowlnak köszönhetően. Öt évvel korábban 295 millió dollárt (56 milliárd forintot) hozott a rendezés a házigazdának.