Hírek

2005.03.14. 06:56

Minden női csapat győzött

Nem sikerült jól a kézilabdakupa-csaták első napja: férficsapatunk vereséget szenvedett és kiesett. Míg a hölgyeknél a Fradi egy góllal nyerte az odavágót. Női csapa-taink tegnap is nyertek.

Schiller Zsolt

[caption id="" align="alignleft" width="303"] Tóth Tímea tizennégy gólt lőtt a Gudme elleni EHF-kupamérkőzésen, a Fradi mégis csak eggyel nyert
[/caption]A magyar bajnok a mini világválogatott ellen próbálta meg le-dolgozni hétgólos hátrányát.
A Ciudad Real tízmillió eurós költségvetéssel a világ leggazdagabb klubja, ráadásul a legjobb svéd, szlovén, izlandi, horvát, egyiptomi, dán, francia és spanyol játékosok alkotják a csapatot. Közülük hiányzott az első meccsen megsérült szerb Sterbik Árpád.
Bár a félidő közepéig egy-egy góllal jobban állt a Fotex, fordítottak a vendégek, s a szünetben tízre nőtt a hátrány (17-20).
A második játékrészben Sola védéseivel és Perez góljaival egyenlített a Veszprém, s reményt adott a győzelemre (30-29). Ez sem sikerült, mert a „spanyolok” jobban bírták a végét és Veszprémben is nyertek (33-34).
Sokba került a Dunaferr férfi- csapatának a Gummersbach elleni ötgólos siker az odavágón, mert Milorad Krivokapics ujjtörést szenvedett. Az EHF-kupában soha nem látott tömeg, 14 és fél ezer ember szurkolt a lelátón.
Bár már az első félidőben ledolgozták a hazaiak az első meccsen összeszedett hátrányt, a szünetben mégis a mieink álltak továbbjutásra (9-13).
Sőt, az újvárosiak a folytatásban felzárkóztak (14-15), de az osztrák bírók jelentős segítségének – és több kettős hátránynak – köszönhetőn egyre távolabb került a továbbjutás. Növelte előnyét a légiós válogatottak sorával felálló hazai együttes, végül 30-21-re győzött, s került a négy közé.
A Fradi a Dániában légióskodó Siti Eszter segítségével készült a Gudme játékából az EHF-kupában. Az ellen viszont Tóth Tímeát elemezték ki. S a Fradi átlövője jó ideig nem lőtt akciógólt. De az első percben hetesből vezetést szerzett, ám erre néggyel feleltek a vendégek. Ettől kezdve üldözéses versenyt láttak a nézők, s a szünetre döntetlennel vonulhattak a felek (16-16). A második félidő is Tóth hetes góljával indult, igaz, erre három percet kellett várni.
A játékrész közepéig négy góllal meglógott a Fradi, de csak egy maradt a végére (31-30).
Tegnap a Cornexi az első félidőben kétgólos előnyt gyűjtött
a dán Horsens ellen. A második játékrészben nyolcra is nőtt a különbség. Végül 32-26-ra nyertek a fehérváriak.
A Dunaferr a BL-ben négygólos mínusszal zárta az első 30 percet a szintén dán Viborg ellen. A másodikban többször is vezetett hárommal, néhány hiba miatt ez egyre csökkent (27-26). Lapzártakor: Győr–Zilah 35-22.