Hírek

2005.04.23. 07:30

Csuhay gólja egy szarajevói meccs emléke

Húsz esztendeje lesz holnap, hogy a Videoton bejutott az UEFA-kupa döntőjébe. A Kovács Ferenc vezette együttes úgy bukta el a Real elleni döntőt, hogy Madridban legyőzte világhírű ellenfelét.

Malonyai Péter

[caption id="" align="alignleft" width="196"] Palkovics István a Real Madrid német játékosával, Uli Stielikével csatázik a döntőben
[/caption]A rajt nem ígérte a sikert, a Vidi itthon csak 1-0-ra győzte le a Duklát, így kevés esélye volt a prágai visszavágón. Aztán roppant szervezetten játszva döntetlenre végzett a csapat, köszönhetően annak, hogy Koszta János minden lövést védett. A következő forduló szenzációt hozott. A Paris Saint-Germaint idegenben legyőzte a csapat (4-0 után lett 4-2), itthon pedig kétszer is nyert ellene: először 2-0-nál közbeszólt a köd, az ismétlésnek 1-0 lett a vége. A harmadik kanyarban már szinte nem is volt meglepetés, hogy a Partizant 5-0-ra győzte le a Vidi (Szabó József négy gólt lőtt!), a visszavágó így nem volt több kötelező kirándulásnál.

És jött a Manchester United. Idegenben 0-1, itthon 1-0, hosszabbítás, és tizenegyesek. Kovács Ferenc taktikája bevált, itthon és idegenben egyaránt bekkelve sikerült büntetőkre kényszeríteni a nagy ellenfelet. A sikeres párbaj után pedig már az elődöntő következett. Székesfehérváron 3-1-re nyert a csapat a Zseljez-nicsar ellen, Szarajevóban viszont a 87. percben 0-2-re állt, minden veszni látszott. Ám a sors igazságos, a nem éppen a góljairól híres remek bekk, Csuhay József begyötörte a labdát a kapuba, és máris következhetett a finálé.

Az itthoni első mérkőzésen alig több mint harminc percig élt a remény, aztán kiderült, hogy Stielike, Camacho, Michel, Butragueno, Juanito, Santillana vagy éppen Valdano nem véletlenül húzhatta magára a Real mezét. A Vidi pedig azt bizonyította be az itthoni 0-3 után, hogy nem a szerencsének köszönhetően menetelhetett végig a kupában. Madridban több mint kilencvenezer néző előtt a boldog emlékezetű Májer József foglalta keretbe a nagyszerű sorozatot, góljával az utolsó meccset is 1-0-ra nyerte meg a csapat.

Mi lett velük, avagy a többség csak utánpótláskorú futballistákkal foglalkozik

Disztl Péter: a Vasas és a válogatott kapusedzője.

Koszta János: az Újpest kapusedzője, Veresegyházán még véd.

Borsányi István: egy kft.-nél dolgozik, utánpótlásedző Fehérváron.

Disztl László: Móron edző.

Csuhay József: Heves megyei futballinstruktor, focisulit működtet.

Horváth Gábor: egy kft.-nél dolgozik, Kőszárhegyen edző, fia

a Fehérvár FC játékosa.

Palkovics István: a vendéglátóiparban dolgozik.

Végh Tibor: utánpótlásedző

Sopronban.

Wittman Géza: egy osztrák cég alkalmazottja.

Novath György: egy építőipari kft. alkalmazottja.

Gyenti László: kereskedő, Cecén még futballozik.

Burcsa Gyöző: Sopronban él,

kereskedő.

Csongrádi László: az FC Fehérvárnál utánpótlás-igazgató.

Vadász Imre: egy sportcégnél dolgozik, utánpótlásedző Fehérváron.

Szabó József: a Fehérvár utánpótláscsapatainak technikai

vezetője.

Gömöri Ottó: Hatvanban edző.

Vaszil Gyula: a vendéglátásban dolgozik.

Faddi Máté: mezőgazdasági kereskedő, még futballozik.

Májer Lajos: 1998. márciusában elhunyt.

Kovács Ferenc edző: nyugdíjas.

Tíz meccsen hat győzelem – ez a Vidi diadalútja

A Videoton tíz mérkőzést játszott az UEFA-kupa 1984–85. évi kiírásában, a mérlege: 6 győzelem, 1 döntetlen és 3 vereség. Sorrendben: Dukla Praha 1-0, 0-0; Paris Saint Germain 4-1, 1-0; Partizan Beograd 5-0, 0-2; Manchester United 0-1, 1-0; Zseljeznyicsar 3-1, 1-2 (elődöntő), Real Madrid 0-3, 1-0 (döntő).

Sopronban.

kereskedő.

vezetője.

Kovács Ferenc edző: nyugdíjas. Tíz meccsen hat győzelem – ez a Vidi diadalútja

A Videoton tíz mérkőzést játszott az UEFA-kupa 1984–85. évi kiírásában, a mérlege: 6 győzelem, 1 döntetlen és 3 vereség. Sorrendben: Dukla Praha 1-0, 0-0; Paris Saint Germain 4-1,

1-0; Partizan Beograd 5-0, 0-2; Manchester United 0-1, 1-0; Zseljeznyicsar 3-1, 1-2 (elődöntő), Real Madrid 0-3, 1-0 (döntő). Palkovics István a Real Madrid német játékosával, Uli Stielikével csatázik a döntőben -->