Hírek

2008.12.09. 18:43

Női kézilabda Eb: fontos győzelem az ukránok ellen

Fontos két pontot szerzett a magyar női kézilabda-válogatott az ukránok ellen a macedóniai Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában.

BAMA

Mindkét csapat egy-egy pontot hozott a csoportkörből, így most  az volt a kérdés, hogy egy újabb vereséggel melyik gárda mondhat búcsút a dobogós reményeknek. Pályára léphetett az Eb nyitókörében megsérült Vérten is.

A kezdés után Verheljuk duplájára Görbicz, illetve Hornyák válaszolt. A jéghideg csarnokban "befagyott" a 2-2-es állás. A 10. percben vezetett először a magyar csapat, majd 4-4-nél időt kért Imre Vilmos szövetségi kapitány, mert nagyon akadozott a támadójáték. Az ukránok változatlanul nem tudtak gólt dobni. A 17. percben, 6-4-nél már ők kértek időt, majd egyenlítettek, sőt, Görbicz kiállítása alatt fordítottak (7-8). Amikor pedig a rivális került emberhátrányba, akkor jött az újabb fordulat (9-8).

A fordulás után Herr helyett Pálinger állt a kapuba, és rögtön egy védéssel vétette észre magát. Az ukránok - miután emberelőnyben nem találtak be - Simkutye révén fordítottak (12-13). Felváltva estek a gólok, aztán két sikeres indítással megint fordult a kocka, Görbiczék vették át a vezetés (16-14), ám az ukránok három gyors találattal újra fordítottak (16-17).

Rengeteg volt a hiba mindkét oldalon, így Imre újból időt kért, és az utolsó negyedórára több poszton cserélt. Görbicz vezérletével gyorsan 20-18 lett, majd a feljavuló védekezésnek köszönhetően  sikerült tartani a különbséget egészen a lefújásig. A most gyengén játszó magyarok szerdán az olimpiai aranyérmes, vb-második, címvédő norvég együttessel találkoznak.