Közélet

2012.11.05. 18:06

Szuzuka után Sanghajban sem ment Michelisznek

A Zengő Motorsport pilótája sajnos az utolsó előtti versenyen sem tudott pontokat szerezni.

K. Mayer András (Dunántúli Napló)

Kibabrál a Távol-Kelet Michelisz Norberttel! A Zengő Motorsport pilótája nemrég Szuzukában szenvedett, most pedig a túraautó-világbajnokság utolsó előtti versenyén, Sanghajban maradt pont nélkül. Pedig a szombati időmérő edzésen szerzett harmadik helyezés után bizakodva várhatta a két tegnapi futamot – végül csalódottan távozott Kínából.

Az első futamon nem úgy alakult a rajt Michelisz számára, ahogy azt a harmadik helyről tervezte. A negyedik pozícióból induló Robert Huff ugyanis azonnal bevágott elé, ezután a célegyenest követő, csiga alakú kanyarkombinációban Michelisz a külső íven összeért a világbajnoki pontverseny éllovasával, Yvan Mullerrel. Az akcióért a versenybíróság kiosztott a himesházi pilótának egy áthajtásos büntetést, emiatt a mezőny végére esett vissza, s végül a 16. helyen zárt.

A második futamon Michelisz a nyolcadik helyről rajtolt, jól is indult, már a negyedik volt, amikor a célegyenes végén Alex MacDowall egyszerűen ráhúzta versenyautóját. A BMW ezután lelassult egy defekt miatt és az utolsó pozícióba esett vissza, s miután nem volt esélye a javításra, a 24. helyen ért célba. A hétvége nyertese Robert Huff volt, aki egy második és egy első helyet szerzett, s így 23 pontosra növelte előnyét a világbajnoki pontversenyben.

Michelisz Norbert a két balul sikerült hétvége ellenére is hatodik helyen áll 152 ponttal. A Yokohama Drivers’ Trophy értékelésében a Zengő Motorsport versenyzője 11 ponttal előzi meg Pepe Oriolát, és megérkezett a bajnoki címért folyó harcba Stefano D’Aste is, aki 14 pontos hátránnyal utazhat Makaóba, a sorozat utolsó állomására, ahol dupla pontokért küzdenek majd a versenyzők. Izgalmas bajnoki zárás lesz!