2015.12.24. 18:24
Ködre kell készülni a hétvégén, jövő héten hidegre
Folytatódik a borús, párás idő, több helyen tartósan megmarad a sűrű köd, helyenként szitálás is lehet, de a karácsonyi hétvégén sem várható nagy havazás - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtöki országos, középtávú előrejelzéséből.
Az MTI-hez eljuttatott jelentés szerint karácsony első napján, hajnalra ismét nagy területen képződik, illetve sűrűsödik a köd, a látótávolság néhol 100 méter alá csökkenhet. Pénteken a legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 2 és plusz 4 Celsius-fok között alakul. Gyenge fagyra a Dunántúl derültebb részein lehet számítani. Napközben többnyire plusz 4-10 fokig melegszik a levegő.
Szombaton, karácsony második napján elsősorban a Dunától keletre lehetnek rossz látási viszonyok. Helyenként szitálás is előfordulhat. A minimumhőmérséklet mínusz 2 és plusz 4 fok között valószínű. A nappali maximumok általában plusz 3-8 fok között alakulnak, de a naposabb helyeken 9, 10 fokot is mérhetnek.
Vasárnap legnagyobb eséllyel a Dunántúlon és a déli megyékben szakadozhat fel a felhőzet, másutt viszont párás vagy tartósan ködös idő várható, néhol szitálással. A leghidegebb órákban mínusz 2 és plusz 4 fok között alakul a hőmérséklet. Napközben általában 3-8, a naposabb helyeken 9, 10 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Szilveszterre megérkezhet a hideg
Láthatáron a tél: az év utolsó napjaiban északkeletire fordul az áramlás és hideg levegő önti el hazánkat. A hetek óta tartó ködös időt követően markáns változás körvonalazódik december utolsó napjaira: egy igen erős anticiklon kialakulását jelzik előre a Skandináv-félsziget felett a modellek, mely jóval hidegebb, sarkvidéki eredetű levegővel áraszthatja el a Kárpát-medencét.
Ahogy az alábbi, különböző modellfutásokat összehasonlító ún. fáklyadiagrammon is látszik, a lehűlés várhatóan december 29-én, kedden kezdődhet. Mértéke még nagyon bizonytalan, de az egyes előrejelzések átlagban akár 8-10 fokos lehűlést is adnak.
A hideg, de száraz levegő így nagy havazást nem, de akár nappali fagyokat is hozhat.