Postabontás

2025.01.22. 14:40

Épülhet a libegő

A mecseki felvonó tervéről már sokat hallottunk, olvastunk. És most végre lesz libegő, csak sajnos nem Pécsen – fogalmaz keserűen olvasónk.

Lesz libegő – ezt nyilatkozta Lázár János. Csak sajnos nem Pécsett, hanem Miskolcon. A hírek szerint Lázár János azt közölte, hogy az avasi libegő tervét – amely a miskolci belvárost köti össze az város legnagyobb lakótelepével, az Avassal – támogatja a szaktárca.

libegő álom
A mecseki libegő vágyálom marad? 
Forrás: MW

 

A libegő a belvárosból indulhatna

Pécsen a belvárost a Misinával összekötő libegő terveiről szóltak korábban a hírek. Nagy a csend a projekt körül. Ezek szerint Miskolc sokkal közelebb jár már a megvalósításhoz. Pécs pedig ezúttal is úgy tűnik, lemarad. Ha Miskolc tud rá forrás szerezni, akkor Pécs miért nem?  Az elképzelések szerint a Niké szobortól indulna a pécsi libegő és a Misinánál lenne a másik végpont. Szerintem célszerűbb lenne egy belvároshoz sokkal közelebbi helyről, például a Búza térről indítani, az lenne az igazi attrakció. Egyelőre azonban sajnos úgy tűnik, hogy ami vágyálom marad Pécsett, az Miskolcon megvalósul. 

Név és cím a szerkesztőségben

Ha érdekeset látott, hallott, mondja el nekünk! A 06 30/3511-111-es számon várjuk hívását minden hétköznap 8 és 16 óra között.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a bama.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!