Hirdetés

2025.03.14. 08:00

Magyarhertelend Község Önkormányzat

Magyarhertelend a Mecsek-Hegyháton, dombok között megbúvó kistelepülés. Pécs, Komló és Sásd városoktól 15-30 perc autóútra található, határos Liget, Magyarszék, Mánfa, Orfű, Kovácsszénája és Bodolyabér falvakkal. A településhez tartozik az egykor önálló Barátúr község.

 

A 2024. évi önkormányzati választásokon Magyarhertelenden új polgármestert választottak, a helyiek Bakó Norbertnek szavaztak bizalmat. Az önkormányzat jó kapcsolatokat ápol és hatékonyan együttműködik a helyi Brázay Kálmán Általános Iskola és Gimnáziummal, az óvodával és bölcsődével, a német és roma nemzetiségi önkormányzatokkal, valamint a civil szervezetekkel.

 

Látványos fejlesztések folynak a településen. A Kossuth utca közepén a járda mentén helyreállításra került a rég lebontott kerekeskút, amelyből kézi erő helyett napelemes szivattyúval lehet majd vízhez jutni. 

 

Elkészültek az önkormányzati épület új autó- és gyalogos bejárati kapui. Megkezdődött a járdák és a templom melletti megcsúszott támfal helyreállítása. 

 

Helyi közösségi összejöveteleket szerveztek az Idősek Világnapjára, karácsonyra, farsangra és nőnapra, kiemelve a 2024. év decemberében nagy sikerrel zárult I. Magyarhertelendi Kolbásztöltő Fesztivált, amelyen Peter Šrámek adott koncertet. Megújult a község honlapja, az információk feltöltése folyamatban van.

Folytatódnak a megkezdett beruházások is. A község részt vesz egy országos bűnmegelőzési programban, melynek keretében ismeretterjesztő foglalkozások zajlanak, ehhez kapcsolódóan még az idei évben elkészül a sportpályánál egy kültéri kondipark.  Térségi turisztikai együttműködés keretében megkezdődhet a megrongálódott és lezárt Napszentély kilátó újjáépítése, valamint indul a Barátúri-tó jóléti hasznosítása, ahol vízi sportolási lehetőség és turisztikai központ várja majd a gyalogosan és kerékpárral érkező túrázókat is. Az épülő Siófok-Pécs kerékpárút érinti a települést, a tó mentén összeköttetés létesül a már meglévő komlói körrel.

 

Több fejlesztési elképzelés is előkészítés alatt áll. A Kis-tó horgászati hasznosítása, a helyi sportegyesület és a focicsapat újjászervezése, a MÁV-val együttműködve retro bakterház kialakítása, a világháborús emlékmű helyreállítása, a buszvárók újjáépítése is szerepel a tervekben. Az önkormányzati ingatlanok – hivatali épület és bérlakások – felújítására és energetikai fejlesztésére, utak, járdák, árkok rendbetételére az év második felében induló pályázatok nyújthatnak segítséget, a hivatal aktívan figyeli a lehetőségeket és indul a hazai és EU-s támogatásokért.

 

További látnivalók a településen:

  • Termálfürdő és Szaunapark – egész évben üzemel beltéri és kültéri medencékkel,
  • Pumptrack kerékpáros sportpálya és szabadidőpark,
  • Magyarhertelendi kastély,
  • Legendák és Mesék Háza,
  • magyarhertelendi és barátúri templomok.
 

Gasztronómiai és szállás kínálatok, egyéb attrakciók a községben:

  • Boszi Büfé – kisvendéglő,
  • Fruits Vital – csokigyár, kézműves termékek és quad kölcsönzés,
  • Kapucinus Kézműves Sörfőzde és Sörkert – bemutatók a Kapucinus sör és sörkészítés szeretetéről,
  • számos magánszálláshely és termál üdülők szolgáltatásai is elérhetőek.

Magyarhertelend Község Önkormányzat
7394 Magyarhertelend, Kossuth u. 46.
Polgármester: Bakó Norbert
Alpolgármester: Pozsgai Attila

 

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a bama.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában