szponzorált tartalom

2020.09.29. 11:42

A jól nevelt kutyák gazdáinak titkai

Kutyás gazdiként bizonyára neked is vannak szintén kutyatulajdonos barátaid, és talán gyakran meg is fordulsz olyan helyeken, ahol a kutyás közösség összegyűlhet. Ilyenkor gazdik és ebek együtt múlatják az időt, és bizony hamar feltűnik, hogy melyik négylábú milyen nevelést kap otthon. Néhány eb már egyetlen szóra is azonnal engedelmeskedik, míg mások jól láthatóan ügyet sem vetnek arra, hogy a gazdijuk mit akar tőlük. De vajon mitől lesz egy kutya jól nevelt és szófogadó?

Egyértelmű utasítások

Bármennyire is szeretnénk elhitetni magunkkal, a kutyák sajnos még mindig nem értik meg az emberi beszédet. Ugyan megoszthatod kedvenceddel a legféltettebb titkaidat, és valószínűleg figyelmesen meg is hallgat, azonban neki teljesen mindegy, hogy épp a legtitkosabb vágyadról vagy az almás pite receptjéről mesélsz neki – ő csak a gesztusokat, hangsúlyokat tudja értelmezni.

A parancsszavakat azonban képes megtanulni, és az ehhez társított utasításokat végre is hajtja. Mindemellett a kézmozdulatokat, illetve a hanglejtést is megérti, ezért pontosan tudja, hogy épp büszke vagy rá, esetleg dühös. A kulcs tehát a tiszta kommunikáció, melynek során világosan, vezényszavak és gesztusok segítségével add a tudtára, hogy mit szeretnél tőle.

Jól szervezett napirend

Egy precízen kialakított napi rutin nem csak az emberek számára előnyös, hanem a kutyáknak is. Ők ugyan nem ismerik az órát, viszont a belső “biológiai órájuk” nagyon is jól működik, ez alapján pedig meg tudják tanulni, hogy mikor jött el a séta, a tanulás vagy éppen az etetés ideje.

Az ételek tekintetében is törekedj a rendszerességre – ha találtál egy olyan tápot, amely jól láthatóan ízlik a kutyának, akkor maradj meg annál a fajtánál, teljesen felesleges hetente váltogatni. Persze azért arra nem árt odafigyelni, hogy házi koszt helyett minőségi eledelt kapjon, például egy ízletes Brit Care tápot, amit megrendelhetsz a Kutyakajas.hu Webáruházból.

A napi sétát és a tanulást pedig lehetőleg az evés előttre ütemezd be, ugyanis a jóllakott kutyus inkább szunyókálni szeret, mintsem futkosni vagy feladatokat végrehajtani.

Az együttélés szabályai

Ez talán az egyik legnehezebb. Amíg ugyanis a kutyád nem tudja, hogy mik azok a bizonyos határok, addig bizony óhatatlanul is megörvendeztet majd néhány csínytevéssel. Előfordulhat, hogy megrág valamit, kiborítja a vizét vagy az eledelét, netán egy csinos, szagos kis “csomagot” hagy ott a kedvenc szőnyegeden.

Ameddig azonban nem szidod le érte, és adod a tudtára egyértelműen, hogy rosszat csinált, addig magától nem fog rájönni. Ugyanez vonatkozik arra, hogy például tilos felugrania az ágyra, feldöntenie a szemetest vagy kunyerálni a gazditól, amikor az épp falatozik.

A kutyák azonban szerencsére nagyon okos állatok, így hamar megtanulják, hogy mit szabad és mit nem. Természetesen ehhez az kell, hogy következetesen ragaszkodj a szabályokhoz, és mindig tartasd be őket.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a bama.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában