Sport

2007.03.11. 19:36

Nem babusgatta a MiZo a Szolnokot

MiZo Pécs - Szolnoki NKK 92-38 | Határozott védőjátékkal és lendületes támadásokkal végig uralták a játékot a házigazda pécsi kosaraslányok, több mint félszáz pontot verve a szolnokiakra.

BAMA

Már a mérkőzés elején látszott, hogy nem lesznek idegtépő izgalmak: Johnson villanásaival a harmadik percben már tíz ponttal ellépett a MiZo. A félidőt ennek megfelelően harminc pont előnnyel zárták a hazaiak, az utolsó negyedben pedig már az is belefért, hogy Rátgéber László valamennyi játékosának lehetőséget adott. A szolnokiakat Jerkovic szinte a saját vállán cipelte, aki az utolsó negyed elején csapata pontjainak több mint felét jegyezte.

MiZo Pécs – Szolnoki NKK 92-38 (29-16, 23-5, 20-8, 20-9)

Pécs, 1500 néző. V.: Kiss, Sabáli

MiZo Pécs: Iványi 7/3, Johnson 12, Bujdosó 15, Béres 12, Edwards 12. Csere: Fegyverneky 4, Dapo 14/9, Vajda 8, Dojcinovic 5, Krivacevic 1, Kováts 2. Edzők: Rátgéber László, Fűzy Ákos.

Szolnoki NKK: Eglite -, Ruzic 6/3, Somogyi 3/3, Pilav 5/3, Jerkovic 16/6. Csere: Hegedűs -, Sonyák -, Kmezic 2, Heller 6. Edző: Zoran Kmezic -->