2008.10.25. 15:22

Férfi kézilabda NB I: a végjáték döntötte el a mérkőzést

Horváth L.

Kecskemét – Komló 24-23 (13-13)

Kézilabda Budapest Bank férfiliga. Kecskemét, 700 néző. Vezette: Szegedi, Unyatinszky. Kecskemét: Erdélyi – Csorba 2, Berta 1, Bíró 1, VESZELINOV 3, Dobardzsijev 4, KEKEZOVICS 7/3. Csere: Kovács R. (kapus), Draband 3, Vujasin 1, Dengi 1, Dobó 1. Edző: Skaliczki László. Komló: PÓKOS – Bakos 5, KAPLONYI 3, Molnár, Nagy Z. 2, Supka 2/1, PÉTER SZABÓ 2. Csere: SZABÓ (kapus), Szappanos 2, DÖMÖS 5/1, Kilvinger 1, Kiss Á. 1, Ujváry. Edző: Füzesi Ferenc.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3-1, 10. perc: 4-5, 15. perc: 7-8, 21. perc: 8-11, 27. perc: 11-13, 35. perc: 15-14, 41. perc: 17-17, 49. perc: 21-18, 58. perc: 23-23.

Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2.

Kiállítások: 8., ill. 10. perc.

A hátsó régió rangadóján balszerencsés vereséget szenvedett a Komló, amely az első félidőben végig irányította a játékot, a másodikban sem játszott rosszul, háromgólos hátrányt is ledolgozott. A hajrában néhány ziccer döntötte el a meccset a házigazda kecskemétiek javára.

Füzesi Ferenc: – A végjátékban elkövetett hibáink okozták a kecskeméti vereségünket.

További tegnapi eredmények: Dunaferr – PLER 24-22, Debrecen – Tatabánya 32-25.