Sport

2008.10.26. 20:37

Női kézilabda NB I: az első félidőben még nagyon jól ment

Az első félidőben sokáig vezetett a hazai gárda, ám a második játékrészben elfogyott az erő.

H. L.

Pikker-PTE-PEAC – Dunaferr 26-33 (18-18)

Női kézilabda NB I. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 600 néző. V.: Serfőző, Dudás. Pikker-PTE-PEAC: VÍG – HORVÁTH P. 1, GRÁNER 7, Vasas 2, Székely 4, Weitner 7/6, Gogolák 3. Csere: Darányi 2, Danyi, Gulya. Edző: Tabajdi Ferenc. Dunaferr: Knezsovics – Azari 3, LALUSKA 5, Balogh 1, TEMES 7/3, Tilinger 5/1, VINCZE 7. Csere: Pisák (k), Nagy I., Szücs 2, Tamás 2, Slakta, Csuka 1/1. Edző: Imre Vilmos.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4-1, 13. perc: 8-9, 18. perc: 14-10, 31. perc: 18-18, 49. perc: 23-29, 54. perc: 24-31.
Hétméteresek: 6/6, ill. 6/5.
Kiállítások: 12, ill. 14 perc.

A nyolcfőnyi vendégszurkolói mag nem akart hinni a szemének, amikor 14-10-et mutatott az eredményjelző. Jól ment akkor a pécsieknek, még kettős emberhátrányban is gólt dobtak. Később fordított az esélyes ellenfél, akkor húzott el jobban a Dunaferr, amikor a hazaiak nem figyeltek annyira a védekezésükre.

Tabajdi Ferenc: – Támadásban egyre jobban játszunk és az ütközésekben is valamelyest javultunk, de ebből még sok kell.
Imre Vilmos: – Az idei leggyengébb játékunkkal nyertünk. A második félidőben már tudatosan pihentettem a kulcsembereket.