Sport

2008.12.03. 20:03

Euroliga: Vajda egyedül kevés volt

Elsősorban gyenge támadójátéka miatt kapott ki idegenben a MiZo Pécs 2010 a női kosárlabda Euroliga nyolcadik fordulójában.

H.L.

Halványan játszottak az idegenlégiósok (négyen csupán 19 pontot értek el) és rossz napot fogott ki a sérülten pályára lépő Iványi (régen volt olyan meccse, amelyen nem talált be a gyűrűbe). Ez a kettő már elég ahhoz, hogy mérkőzést veszítsen a MiZo Pécs 2010. Krakkóban is ez történt, pedig a felénél még a vendégeknél volt az előny. Vajda ismét kitett magáért, de egyedül nem lehet meccset nyerni.

Nem jött jól a MiZo Pécs 2010-nek az Orenburg újabb sikere, a néhány hete még agyonsajnált, az A-csoport leggyengébbjének tartott orosz együttes újabb sikerével (a francia Bourges-ot verte meg) már második győzelménél tart. Jövő héten győzni kell a pécsi gárdának idehaza az oroszok ellen, akkor az utolsó fordulótól függetlenül továbbjut.

Wisla Can-Pack Krakkó – MiZo Pécs 57-48
(14-10, 8-14, 21-13, 14-11)
Női kosárlabda Euroliga, 8. forduló, A-csoport.
Krakkó, néző. V.: (svéd), (orosz), (litván).
Wisla Can-Pack Krakkó: Skerovics 10, CANTY 13, Fernandez 8, Kobryn 4, Makszimovics 10. Csere: DUPREE 12, Gburczyk. Edző: Wojciech Downar-Zapolski.
MiZo Pécs 2010: Iványi, Raksányi 3, Mazzante 7, VAJDA 21, Krnjics 2. Csere: Coelho 10, Török, Mészáros 5, Somogyi, Queenan. Edző: Fűzy Ákos.
Kipontozódott: Mazzante 40. p.
Az eredmény alakulása.
6. perc: 9-3, 12. perc: 16-12, 17. perc: 16-22, 21. perc: 22-24, 25. perc: 33-29, 36. perc: 53-44.