Sport

2008.12.20. 18:52

Nehezen, de hozták utolsó hazai meccsüket a pécsi pólósok

Küzdelmes játékkal, 7-5-re győztek a pécsi vízilabdázók utolsó idei hazai meccsükön a Szolnok ellen. Ambrus Tamás csapata 5-4-ről fordított.

H. L.

Pécsi Vízmű PVSK-Füszért – Szolnok 7-5 (2-1, 2-3, 2-1, 1-0)
Vízilabda OB I., férfiak, 9. forduló. Pécs, Abay Nemes Oszkár Sportuszoda, 200 néző. V.: Székely, Kun. Pécsi Vízmű PVSK-Füszért: GÁRDONYI – Bóbis 1, Jakab, Kollár, KOVÁCS  GÁBOR 2, Heinrich, CZIGÁNY 2. Cs.: Bereczki, ÁGNER 2, Hangody L., Lukács G., De Blasio D, Surányi. Edző: Ambrus Tamás. Szolnoki Főiskola: NÉBALD – Ridzyk 1, Kovács Gergő, SÜVEGES, Hangay R. 1, Pásztor 1, Németh 1. Cs.: Józsa, Hangay Z., Soós 1, Cunliffe, Munkácsy. Edző: ifj. Cseh Sándor.
Gól emberelőnyből: 7/4, ill. 9/3.
Kiállítva: Surányi (15., p., verekedésért cserével végleg).

Negyedórás késéssel kezdődött a mérkőzés, mert a játékvezetők közúti baleset miatt (kigyulladt egy autó) nem értek időben Pécsre. Az első öt percben nem esett gól, ebből már sejteni lehetett, hogy a későbbiekben sem lesz belőle sok. Már 5-4 volt az eredmény a szolnokiak javára, a pécsiek innen fordítottak. Nem játszottak jól, kiküzdötték a győzelmet.

Ambrus Tamás: – Beállok a sorba Sztojan Ivkovics mellé, amikor azt mondom, hogy szívből hoztuk ezt a győzelmet és tesszük a karácsonyfa alá.
Ifj. Cseh Sándor: – Játékosaim mindent megtettek a sikerért, örülök, hogy ilyen szoros meccset vívtunk Pécsett.