PMFC: Mérkőzésenként értékeltük az őszi szezont

Ha Supka Attila tényleg építkezik a PMFC-nél, akkor még csak az alap kiásásánál tart.

K. Mayer András (Dunántúli Napló)

1. FORDULÓ: PAKS–PMFC 2-3

Az ilyen győzelmeket rendre elfelejtik az edzők akkor, amikor a szezon értékeléséről beszélnek: mindig csak az elhullajtott pontokra emlékeznek, és arra, mi lett volna, ha... Nos, jól kezdte az idényt a PMFC, győzött Pakson – Zseljkovics 93. percben eltalált szabadrúgásgóljával...

2. FORDULÓ: PMFC–FERENCVÁROS 0-0

Amíg egyenlő volt a létszám, Supka Attila együttese dominált, gólt azonban nem tudott lőni. Lantos kiállítása után már jó volt az iksz is.

3. FORDULÓ: MTK–PMFC 0-0

Az MTK vereséget érdemelt volna, jól játszott a PMFC, de gólt ezúttal sem lőtt.

4. FORDULÓ: PMFC–DEBRECEN 2-3

Ha nincs Coulibaly! De sajnos volt: a pécsiek hatvan percig úgy futballoztak, hogy a bajnokcsapatnak sansza sem volt, aztán a debreceni csatár kilenc perc alatt mindent romba döntött. De ennél a vereségnél még tapsoltak a hazai szurkolók.

5. FORDULÓ: KAPOSVÁR–PMFC 1-1

Ezt nem lehetett megemészteni. A PMFC 1-0-ra vezetett, kettős emberelőnyben játszott, mégsem győzött. Óriási hiba volt!

6. FORDULÓ: PMFC–KECSKEMÉT 0-1

Supka Attila együttese képtelen volt kétvállra fektetni a védekező, addig még nyeretlen ellenfelet. A PMFC jobb volt a kapura lövésekben és a kaput eltalálókban is (18/6, 6/2), több szögletet is rúgott (9-4), de az egyetlen találatot a Kecskemét szerezte.

7. FORDULÓ: GYŐR–PMFC 1-0

Ha Grumics belövi a ziccert, talán máshogy alakul. De nem lőtte be, a Győr viszont Koltai révén betalált. A vereség ellenére sem ezzel a meccsel volt gond az őszi szezon során.

8. FORDULÓ: PÁPA–PMFC 1-2

Egy nagyon csúnya győzelem, ami Supka Attilának nyilván tetszett: végülis mindenkinek a saját gyereke a legszebb. A pécsi játékosok háta úgy dörzsölőzött a hálóhoz, mint vaddisznó oldala a fatörzshöz – nagyon nyomott a Pápa.

9. FORDULÓ: PMFC–ÚJPEST 1-3

Egy nagy betli. Az Újpest taktikailag és játékban is messze felülmúlta a pécsieket, nem volt esély még a pontszerzésre sem.

10. FORDULÓ: BP. HONVÉD–PMFC 0-1

Ez valamivel jobb volt a pápai mutatványnál: a hazaiak nagyon gyengén futballoztak, az Okoronkwo korai góljával előnybe kerülő pécsiek könnyen kihúzták a meccs végéig.

11. FORDULÓ: PMFC–EGER 0-0

Erre a mérkőzésre azért valami jobbat is kitalálhatott volna a szakmai stáb. Az Eger nem okozott meglepetést, bekkelt. A pécsiek viszont váratlant húztak: az összállítás láttán inkább azt hihettük, hogy nehéz idegenbeli fellépés előtt állnak, mint hogy otthon fogadják az egyik kiesőjelöltet. Így is nyerhettek volna, de három pont esetén sem lettünk volna elégedettek.

12. FORDULÓ: HALADÁS–PMFC 1-1

Két hasonszőrű csapat csatájának naná, hogy döntetlen lett a vége. A hazaiak a 84. percben találtak be büntetőből – kis szerencsével győzhetett volna a PMFC.

13. FORDULÓ: PMFC–SIÓFOK 2-1

Egy szerény siker az utolsó helyezett ellen. Közel egyéves böjt után nyert újra hazai pályán bajnokit a PMFC – kellett hozzá Mogyorósi kiállítást érdemlő ostobasága is. Csak a három pont miatt lehetett tapsolni.

14. FORDULÓ: DIÓSGYŐR–PMFC 1-1

Egy pont Diósgyőrben: látatlanban jó. Egy pont a bűnrossz Diósgyőr ellen: már nem is annyira jó. Egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet, sőt, talán egy pontot sem. A pécsi gól viszont szép akció szülötte volt.

15. FORDULÓ: PMFC–VIDEOTON 0-0

Végre volt futball, hajtás, néha játék is. Lehetett volna 1-0 (Bajzát helyzete), lehetett volna 0-1 (Nikolics kapufája) – 0-0 lett a vége. Ezzel a mérkőzéssel nem volt probléma, a Videoton ellen otthon sem rossz az iksz.