Sport

2013.08.11. 18:16

A PMFC-MATIAS csúnyán kikapott kettős emberhátrányban

Fröhlich csodás góljánál még azt hihettük, van esélye a PMFC-nek a Videoton otthonában. Aztán Bognár Tamás játékvezető három perc alatt kiállított két pécsit, és innentől csak az volt kérdéses, mennyivel nyernek a fehérváriak. Néggyel nyertek.

K. Mayer András (Dunántúli Napló)

Első ránézésre országos egyesnek tűnt ez a mérkőzés. Az eddig hibátlan, bajnoki címre törő Videoton fogadta a két vereséggel rajtoló PMFC-t – persze, hogy mindenki hazai győzelemmel kalkulált. Akárcsak a Kecskemét–Mezőkövesd bajnokin, amin aztán 2-6 lett a végeredmény...
Hasonlóban nyilván nem reménykedtek a pécsiek, de hogy volt bennük tűz és önbizalom, az biztos. A mérkőzés elején kifejezetten jól és bátran futballoztak, Szatmári már vezetést is szerezhetett volna, aztán jött Fröhlich csodálatos gólja, és máris 0-1 állt az eredményjelzőn.

Örült, pacsizott a PMFC kispadján mindenki, nem sejthették, hogy a folytatás borzasztó lesz a számukra. Két perccel később ugyanis Uzoma kiállítása miatt már emberhátrányban voltak, s miután Nikolics belőtte a büntetőt, már az előny is elillant. Aztán jött az újabb hidegzuhany, némi kakaskodást követően Bognár Tamás játékvezető óriási meglepetésre piros lapot adott Grumicsnak is – három perc alatt kettős emberhátrányba kerültek a vendégek.

Innentől kezdve pedig sok jóra már nem számíthattak. Sőt, semennyire. Jöttek is szép sorjában a Videoton góljai: a vezetést Vinícius szerezte meg, aztán Nikolics már kettőre növelte az előnyt, majd a második félidőben hosszú szünet után jött Sándor György és Álvarez – 5-1 lett a vége. Rossz belegondolni, mi lett volna, ha Dibusz nem véd még úgy öt ziccert.
Hát, ennek így sok értelme nem volt. A Videoton szurkolói élvezték, slussz.

Videoton–PMFC 5-1 (3-1)
                      Labdarúgó NB I., 3. forduló
                      Székesfehérvár, 3320 néző
                                 V.: Bognár T.

Sárga lap: Vinícius (29.), ill. Városi (18.)
             Kiállítva: Uzoma (26.), Grumics (29.)

Videoton: Calatayud – Szolnoki (Paraiba, 76.), Vinícius (Zé Luis, a szünetben), Juhász, Stopira – Kovács I., Caneira, Kleinheisler (Oliveira, 55.), Sándor Gy., Álvarez – Nikolics N. Vezetőedző: José Gomes.
PMFC-MATIAS: Dibusz – Fodor, Romics, Balogh, Uzoma – Horváth A. (Márkvárt, 70.), Koller – Fröhlich (Nagy J., a szünetben), Szatmári, Városi (Deutsch, a szünetben) – Grumics. Vezetőedző: Lőrincz Emil.

24. perc: Szatmári került ziccerbe, ám 7 méterről a kifutó Calatayudba lőtte a labdát. A bal oldali szögletet Szatmári végezte el, a 16-oson kívül várakozó Fröhlichhez ívelt, aki 22 méterről kapásból csodás gólt lőtt a jobb felsőbe (0-1).
26.–27. perc:
Nikolics kapott kiváló kiugratást, Uzoma a 16-oson belül elütötte a gólhelyzetben lévő csatárt. Bognár Tamás játékvezető kiállította a nigériai védőt és tizenegyest adott, amit Nikolics értékesített: a jobb alsó sarokba helyezte a labdát (1-1).
29. perc:
Vinícius és Grumics csapott össze a középpályán, a pécsi csatár elesett, majd miután felpattant, összeszólalkozott a fehérvári védővel. Az esetet követően Bognár Tamás játékvezető Viníciusnak sárga, Grumicsnak pedig óriási meglepetésre piros lapot adott. Csak ő tudja, miért.
37. perc: Álvarez jobb oldali beadása után a teljesen egyedül maradó Vinícius 4 méterről fejelt a pécsi kapuba (2-1).
44. perc:
Nikolics kapura fordult, majd 13 méterről a bal alsó sarokba csavart (3-1).
70. perc:
Álvarez bal oldali szögletét követően Sándor György jobbról, 10 méterről a hosszú alsóba lőtte a labdát