Sport

2014.01.18. 15:34

5-1-re verte a PMFC az először vezető Kozármislenyt

Bár a felkészülési mérkőzés első gólját a vendég Kozármisleny másodosztályú csapata szerezte, többször nem találtak a PMFC hálójába, a házigazdák viszont még rúgtak ötöt.

pmfc.hu, bama.hu

A PMFC Lőrincz Emil és Márton Gábor vezette NB I-es labdarúgócsapata lejátszotta második téli felkészülési mérkőzését. Az ellenfél a másodosztályú Kozármisleny FC volt, a mérkőzés a Stadion utcai műfüves pályán zajlott. A félidőben még a Kozármisleny vezetett, ám a mérkőzés végére érvényesült a papírforma, a PMFC öt gólt rúgott a második játékrészben, míg a mislenyiek egyet sem.

PMFC-MATIAS - Kozármisleny FC 5-1 (0-1)
Gólszerző: Beke (46.), Városi (48., 66., 75.), Rácz (60.) illetve Nagy (40.)

40. perc: Vezet a Kozármisleny FC. Nagy Krisztián jól kapta a labdát a tizenhatos jobb sarkánál, Steer kicsit rosszul jött ki, a támadó pedig elgurította mellette a labdát, 0-1.
46. perc: Egyenlített a PMFC-MATIAS. Remek baloldali keresztlabda után a kimozduló Molnár mellett remekül pörgette a labdát 5 méterről Beke, 1-1.
48. perc: Vezet a PMFC-MATIAS. Nem tétlenkedik a Pécs, Városi remek kiugratás után 12 méterről pörgetett a kapuba Molnár mellett, 2-1.
60. perc: Újabb gólt szerzett a PMFC-MATIAS! Rácz a félpályánál kapott egy remek kiugratást, elvitte a labdát a kimozduló Molnár mellett és az üres kapu közepébe passzolt, 3-1.
66. perc: Ott a negyedik is! Rácz alapvonali beadását Városi 3 méterről, térddel juttatta a gólvonalon túlra, 4-1.
75. perc: Újabb gólt szereztek a piros-feketék! Városi tört előre a labdával, a tizenhatoshoz érve a bal szélen felfutó Wittrédinek tette ki a labdát, aki tolt rajta párat, majd középre tálalt Városinak. Fiatal csatárunknak pedig csak a kapuba kellett passzolnia 5 méterről, 5-1.