2014.01.08. 20:04

A PEAC-Pécs nyert, a PINKK kikapott

Reid kiválót nyújtott Rózsahegyen, Iványi és Pascua nem játszott Komlón a női kosárlabda Közép-európai Ligában.

H. L. (Dunántúli Napló)

Mindkét baranyai csapat pályára lépett este a női kosárlabda Közép-európai Ligában, a PINKK-Pécsi 424 Komlón játszott a Novi Zagrebbel és simán kikapott, míg a PEAC-Pécs idegenben, Rózsahegyen győzött.

Iványi Dalma sérülés miatt nem szerepelt a PINKK-ben a Novi Zagreb ellen, de az új szerzemény, a spanyol Lucila Pascua sem lépett pályára, bár utóbbi bemelegített, de még nincsenek rendben a papírjai, ezért egyelőre nem szállt be.

Hiába esett át vérátömlesztésen a Novi Zagreb a téli szünetben (öt játékos ment, három jött), Komlón a vendégek végig jobbak voltak, a házigazdák már az első negyed után tízpontos hátrányba kerültek, ami a nagyszünetig tovább nőtt. Ugyan a PINKK a hajrában 10 pontra feljött, de egy 8-0-ás zágrábi roham lerendezte a mérkőzést.

A PEAC-Pécs az első 10 percben még vesztésre állt Rózsahegyen, ám a második negyedben már fordított, és innen kezdve nem lehetett kérdéses, hogy ki győz.

PINKK-Pécsi 424–Novi Zagreb 55-73 (12-22, 14-23, 23-12, 6-16)

Női kosárlabda Közép-európai Liga. Komló, 300 néző. V.: Győrffy, Tőzsér, Surányi. PINKK-Pécsi 424: Ruják 6, Sarok 7, Kováts 7, GYŐRI 10, TOMLINSON 14. Csere: Adamecz 2, Katona 7/3, Őri 2. Vezetőedző: Roberto Hernandez. Novi Zagreb: Cigic, DABOVIC 8, IVEZIC 18, KARCIC 9 , IVANKOVIC 10. Csere: Semren, Bura 4, Komplet 2, BABKINA 16, Dojkic 2, Juric 4. Vezetőedző: Vladimir Ivankovic.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-8, 7. perc: 8-14, 19. perc: 19-43, 29. perc: 47-57, 37. perc: 55-65, 39. perc 55-73.

Rózsahegy–PEAC-Pécs 55-65 (19-14, 10-18, 8-18, 18-15)

Női kosárlabda Közép-európai Liga. Rózsahegy: Brezianova 5, CERNAKOVA 12/6, Baburova 10/6, Kmetova 5/3, MURPHY 13/3. Csere: Remenarova, Stalvant 4, Vesterberg 6. Vezetőedző: Juraj Sura. PEAC-Pécs: Fűrész 2, REID 20/3, JOVANOVICS 16/6, NAGY-BUJDOSÓ 9/3, Kiss 2. Csere: OROZOVICS 8, Nagy D., Raksányi 6, Pap 2, Kaposi, Horváth L., Raus. Vezetőedző: Zseljko Djokics.

További eredmények: Sopron–Somorja 95-78, Cegléd–Igló 79-71, Kassa–Pöstyén 79-41.

Állás: 1.Kassa 15 győzelem/1 vereség, 2. Sopron 12/4, 3. PEAC-Pécs 11/5. A PINKK 8-szor nyert és 9-szer kikapott.
Következik: PEAC-Pécs–PINKK (január 12., 18.00).