Sport

2014.03.19. 21:46

Nagyon fontos mérkőzést nyert meg a PVSK Szombathelyen

A mérkőzést előtti beharangozónkban azt írtuk, hogy nagyon fontos lenne nyernie a PVSK férfi kosárlabdacsapatának Szombathelyen – és jó lenne most azt gépelni, hogy biztosan olvasta a csapat a cikket, és ezért kapták össze nagyon magukat a Falco vendégeként.

F. Z.

Ennek azonban kevés a valószínűsége (már hogy az ok-okozati összefüggésnek) – sanszos, hogy a pécsiek maguktól is pontosan tudták, hogy a középszakaszban minden idegenbeli győzelem olyan, mintha kettőt érne. És pontosan így is játszottak: az első negyed után egy, a félidőben tíz, a harmadik negyed után tizenöt ponttal vezettek – azaz valójában esélyt sem adtak a hazaiaknak a győzelemre.

A végeredmény 83-63-as PVSK-győzelem lett, s a végén még az is belefért, hogy a pécsiek a cseresorukat szerepeltessék. Pályára lépett például a nemrégiben szerződtetett Délity Bence, aki ennél jobb debütálásról nem is álmodhatott. A Falcót Szombathelyen legyőzni ugyanis nagyon komoly fegyvertény – és egészen biztos, hogy a végelszámolásnál sokat ér majd.
A pécsiek legközelebb szombaton lépnek pályára, akkor a Szegedet fogadják a Lauber Dezső Sportcsarnokban. Kell-e mondanunk: egy újabb nagyon fontos mérkőzés következik.

Falco-Trend Optika KC Szombathely - Pécsi VSK-Pannonpower 63-83 (18-19, 18-27, 14-19, 13-18)