2015.08.08. 19:39

NB III: mislenyi döntetlen Bölcskén, komlói siker

Az utolsó pillanatban úszott el a mislenyi győzelem. A Komló a Dabast verte.

Szakács M. (Dunántúli Napló)

A Kozármisleny együttese a múlt heti Komló elleni siker után önbizalommal telve utazhatott Bölcskére. Németh Zsolt csapata esélyesként kezdhette a meccset, ennek ellenére az első félidő után a Bölcskénél volt az előny.

Bár a szünet után szinte azonnal jött az egyenlítés, sőt, negyed órával a lefújás előtt Wittrédi révén már az előny is a Mislenynél volt, végül Lantoséknak be kellett érniük egy ponttal, ugyanis a hazaiak a hosszabbításban még be tudtak találni.

Bölcske–HR Rent-Kozármisleny 2-2 (1-0)

Labdarúgó NB III., 2. forduló. V.: Brezovai László. Bölcske: Cseri – Fogas (Dorogi, 75.), Blatt, Szili, Miskovicz – Féhr, Laták (Kuti, 54.), Horváth M., Tóth T. – Fridrich (nagy D., 57.), Ledneczki. Veztőedző: Buzás Attila. Kozármisleny: Helesfay – Fenyvesi, Fellai, Lantos, Kiss M. – Kovács T., Nagy E. – Beke (Kirchner, 76.), Wittrédi, Nagy K. – Tóth D. (Lauer, 59.). Vezetőedző: Németh Zsolt.

Gólok: Tóth T. (26.), Miskovicz (91.), ill. Nagy K. (46.), Wittrédi (78.).

Jól futballozva nyert otthon a Komló

Első hazai mérkőzésére készült szombaton délután a Komlói Bányász labdarúgócsapata az NB III.-ban. A Dabas elleni találkozón nagyon fontos lett volna a siker Herbertéknek, hiszen az első fordulóban, Kozármislenyben elszenvedett 1-0-ás vereség után nagy szüksége lett volna az osztály újoncának a sikerélményre a bajnokság elején.

Bár óriási túlzás lenne azt állítani, hogy telt ház előtt kezdődött el fél hatkor a mérkőzés – mindössze kétszázan jötte össze a kezdő sípszóra –, aki ott volt, az nagyonis a szívén viselte a Komló sorsát. A B-közép folyamatosan dalolt, szurkolt, már az első perctől kezdve. Nagyon úgy tűnt, hogy ez inspirálólag hatott a hazai játékosokra, egészen szép megoldásokat láthattunk ugyanis tőlük. Gyors, rövid passzos játék, magabiztos, labdatartásra berendezkedő Bányász vágott neki a kilencven percnek.

Egy-egy helyzetecske után aztán eljött a nagy pillanat, amikor talpra ugorhatott minden hazai szurkoló. Az első negyed óra végéhez közeledve előnyhöz jutott a Komló, méghozzá a játékot elnézve teljesen megérdemelten. Egy szépen végigjátszott akciót Bata fejezett be higgadtan. A Dabas ezt követően is csak asszisztált a hazaiaknak. Bár egy buta komlói hiba után tizenegyeshez jutott a vendéggárda a félidő közepén, a büntetőt a Bányász rutinos kapusa, Herbert Roland hatástalanította. Öt perccel a félidő előtt aztán jött az újabb hazai ünneplés, ismét Bata elé került a labda, aki megszelídítette azt, majd egy szép csel után közelről a kapuba vágta.

A második félidő elején több helyzete is adódott előnye növelésére a Komlónak, ezeket azonban Varga Balázs tanítványai elpuskázták. Még szerencse, hogy a Dabas csak az utolsó percekben tudott szépíteni, másra már nem maradt ideje. Nyert a Komló, méghozzá igen mutatós játékkal. Kell ennél több?

Komlói Bányász–Dabas 2-1 (2-0)

Labdarúgó NB III., 2. forduló. Komló, 200 néző. V.: Szommer Attila. Komló: Herbert – Preininger, Károly, Bodó, Vágner – Szabó B., Korbuly – Márkvárt (Vörös, 88.), Mészáros (Kovács P., 80.), Horváth P. (Dömény, 65.),  – Bata. Vezetőedző: Varga Balázs. Dabas: Scheilinger – Dévai (Bozsik, 60.), Molnár (Gáspár, 51.), Lázár, Takács – Csák (Farkas, 46.), Lanczkor, Kozma, Surányi – Zsolnai, Bárányos. Vezetőedző: Honti József.
Gólok: Bata (12., 40.), ill. Farkas (89.).

Varga Balázs: Nagyszerű teljesítményt nyújtottak a játékosaim, a játék képe alapján teljesen megérdemelt sikert arattunk. Ha jobban koncentrálunk a kapu előtt, akár nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.

Vasárnapi meccsen: PÉNZÜGYŐR SE - SZENTLŐRINC SE 1-1

A baranyai csapat a 90. percben egyenlített.

A többi meccsről:

Az NB III. mérkőzései közül a Dunaharaszti budafoki győzelmét lehet kiemelni, már csak azért is, mert öt gólt hozott a két csapat mérkőzése. A hazaiak vezetése után fordított a Dunaharaszti, de a Budafoknak erre még volt válasza. Végül a vendégek három perccel a lefújás előtt szerezték meg a győztes gólt.
A 2. forduló szombati eredményei: Budafok–Dunaharaszti 2-3 (2-2), SZEOL–Gyula 1-1 (0-1), Monor–ESMTK 1-0 (1-0).