2016.04.22. 20:01

Győzött, s ezzel ötödik lett a PEAC-Pécs

A nagyszünet után hengerelt Roberto Hernández együttese Cegléden.

K. Mayer A. (Dunántúli Napló)

„Nyerni megyünk”, mondta még csütörtökön a PEAC-Pécs csapatkapitánya, Raksányi Krisztina. Ezzel arra célzott, hogy nem akarják a harmadik meccsre hagyni a döntést, jobb lenne már most, Cegléden lezárni a párharcot, s ezzel megszerezni az ötödik helyet.

A pénteki mérkőzés első percei a hazaiaké voltak, Cziczás László együttese pillanatok alatt elhúzott 8-2-re. Szerencsére jobban nem tudott, mert gyorsan felvették a ritmust a vendégek – ugyanakkor ebben a negyedben, és a következőben is nagyon akadozott a PEAC-Pécs támadójátéka. Mindössze 24 pontig jutottak Roberto Hernández tanítványai, s mindenki tudta, ha ez így megy tovább, egész egyszerűen lehetetlen nyerni.

A nagyszünet után azonban fordult a kocka. Köszönhetően elsősorban annak, hogy a pécsiek ezúttal jól céloztak távolról: a mérkőzés végére kilenc tripláig jutottak, az utolsó negyedben Raksányi egymaga hármat vágott be. Ezzel el is dőlt minden, a Cegléd nem tudta tartani a lépést, így a vége 48-63 lett, ami pedig azt jelenti, hogy a PEAC-Pécs lezárta a két győzelemig tartó párharcot, s az ötödik helyen végzett.

Cegléd–PEAC-Pécs 48-63 (15-14, 11-10, 10-18, 12-21)

Női kosárlabda NB I., rájátszás az 5. helyért, második mérkőzés. Cegléd: Medgyessy 6, Kobolák 4, Skorics 7/3, Katona 11/3, MAKSZIMOVICS 16. Csere: Serbán, Szabó D. 4, Ruttner, Filipowicz V. Vezetőedző: Cziczás László. PEAC-Pécs: EIVERY 9/9, RAKSÁNYI 21/12, Parks 4, Zele 9/3, WILLIAMS 13. Csere: Fűrész 4/3, Sztankovics, Bozóki 3, Szücs. Vezetőedző: Roberto Hernández.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 8-2, 15. perc: 20-22, 26. perc: 33-33, 34. perc: 42-48.