Tenisz

2022.08.21. 14:19

A fináléig menetelt Bartha Panna

Egészen a döntőig menetelt Bartha Panna és román partnere, Stefania Bojica párosban az osztrák 15.000-es versenyen.

Móga Richárd

Forrás: Bartha Panna

A PVTC teniszezője a nyolcaddöntőben vívta legizgalmasabb mérkőzését párjával, de végül győztesen hagyták el a pályát osztrák ellenfeleikkel szemben. A negyeddöntőben könnyedén diadalmaskodott a páros, hiszen a második játszmában még csak játékot sem buktak.

Az elődöntőben érződött a tét, a nyomás, de Bartháék ezzel nem igazán foglalkoztak, ugyanis 6:2, 6:1 arányban bedarálták vetélytársaikat.

A fináléban egy orosz és egy cseh teniszező alkotta kettős volt az ellenfél. Az első játszmában nem igen jutott szóhoz Bartha és Stefania, azonban a folytatásban magasabb fokozatra kapcsoltak. Sokáig pariban is volt a tehetséges páros, és esély mutatkozott arra, hogy visszajöjjenek a mérkőzésbe, azonban végül ez nem sikerült.

A döntő eredménye: Bartha Panna (magyar)/Bojica Stefania (román)–Ovcharenko E. (orosz)/Safarova Z. (cseh) 0–2 (1:6, 3:6).

Igencsak jó időszakban van mostanság a pécsi sportoló, ugyanis megszerezte első WTA pontjait is.