Nem volt szinte ellenfele a 2019/2020-as NB I.-es asztalitenisz idényben a PTE-PEAC Kalo-Méh második és harmadik csapatának, amelyek az első két helyen zárták a bajnokságot. Habár ezzel az élen végző második alakulat kivívta volna az Extraliga tagságot, a szabályok szerint egy egyesület két csapata nem képviseltetheti magát az élvonalban. Azonban ennek orvoslására is kidolgozott két tervet a PEAC vezetése, amelyeket prezentált is a sportág szövetségének, és az ő elbírálásukra vár.
Ács Pongrác, a PEAC elnöke, egyben az asztalitenisz-szakosztály vezetője lapunknak elárulta, két járható út is van számukra ez ügyben, mivel ezeket a fiatalokat nyilvánvalóan szeretnék együtt tartani az egyesületnél.
– Az egyik út az lenne, ha a szabályt megváltoztatnák, vagy megengedőbbé tennék, és egy egyesületen belül két csapat is indulhatna az Extraligában. Elméletben ez megoldaná a problémát, gyakorlatban viszont nem, mert őket versenyeztetni is kell, de egyelőre nem állunk úgy, hogy még egy élvonalbeli csapatnál ezt vállalni tudjuk. A másik lehetőség, mint a nők esetében, szövetségi költségen a B válogatott tagjaiként a Klubcsapatok Szuperligájában versenyeznének. Ez a negyedik számú nemzetközi sorozat – magyarázta a vezető.
Hozzátette, mindkét esetben a termet, sportpszichológust, edzőket biztosítaná a PEAC, de mindenképp szükségük van a szövetség segítségére. A fiatalok töretlen fejlődése érdekében ugyanis mindenképpen magasabb szinten kellene játszaniuk, hiszen bizonyították, az NB I.-et kinőtték. Ráadásul jövőre érkezik még egy bombaerős utánpótlás-válogatott játékos, illetve valószínűleg kettő határon túli magyar–szerb sportoló.
A legtehetségesebbek az első csapatnál is megkapják természetesen az esélyt. Molnár Dávid, aki tavaly 3 meccset veszített az NB I.-ben a következő idényben már negyedik ember lesz az Extraliga csapatban.
Stabil a piramis
A PEAC akadémiájának működését mi sem mutatja jobban, minthogy nagyon sok korosztályos-válogatottal büszkélkedhetnek, illetve amit Ács Pongrác is kiemelt, a legfiatalabbaknál van négy lányuk, akik egymás ellen játsszák a döntőket az OB-n. Ők meghatározhatják a csapat jövőjét a női vonalon, így stabil a piramis alja. Mellettük hat játékos korosztályos-válogatott még a klubból, illetve a felnőttcsapat minden tagjában meg van a kellő tudás ahhoz, hogy a nemzeti csapatban lehessen. Utóbbi állítást mi sem bizonyíthatná jobban, minthogy az ETTU kupában a legjobb nyolcba jutottak, míg vasárnap az Extraliga négyesdöntőjében kezdik meg szereplésüket. Összecsapásaikat a TV is közvetíti majd.
– A sikerek eléréséhez, volt forrásunk, mivel a kormány kiemelt vidéki sportegyesületként kiemelt támogatást biztosított. Bízunk benne, hogy ebben újra részesülünk. Ha igen, akkor nem lesz problémánk, de ezért is kell a szövetséghez fordulnunk, mert ez a támogatás még nem érkezett meg, és a megemelkedett büdzsé nem biztosított – mondta Ács.