2012.09.16. 19:08

Ismét nyert otthon a Kozármisleny

Szünet után mintha kicserélték volna a Kozármislenyt, amely 0-1-ről fordított és 3-1-re nyert idehaza a vendég Csákvár ellen a labdarúgó NB II. 5. fordulójában. Megvan a harmadi hazai győzelem is.

Horváth L. (Dunántúli Napló)

Nem volt nagy meglepetés az első félidőben a vendégek vezetése, mert addig is ötletesebben futballoztak és több helyzetet is kidolgoztak.

„Biztosan nagy fejmosást kapnak majd a játékosok Márton Gábor vezetőedzőtől a szünetben” – hallatszott a szurkolói jóslat a 0-1-es első félidő után. És tényleg, sok minden megváltozott a szünet után, elsősorban azért, mert akkor már hajtósabb, jobban akaró és erőszakosabb focit játszó Kozármisleny lépett a pályára. Meg is lett az eredménye, fordított a feljavult baranyai együttes, amely a második félidei teljesítményére büszke lehet. A Kozármisleny odahaza még 100 százalékos. Érthetően majd szétvetette a lefújás után az öröm a hazai öltözőt.

KOZÁRMISLENY–CSÁKVÁR 3-1 (0-1)
Labdarúgó NB II. Kozármisleny, 400 néző. V.: Szabó Zs. 9. KOZÁRMISLENY: Sólyom 6 – Nagy J. 6, Balaskó 6, Tányéros 5 (Romics -, 81.), Kiss M. 6 – Karacs 7 (Vég -, 77.), Szabó B. 6, Koller 7, Zsdrál 7 – Városi 6, Boda 6 (Kovács T. 6, 59.) Edző: Márton Gábor. CSÁKVÁR: Gelei V. 5 – Ambrus 6, Sötét 5, Burucz 5 – Domonyi 5 (Burányi 5, 58.), Vinicius 6 (Racskó –, 78.), Hajdú 5, Domján 6, Molnár V. – Folmer 4 (Molnár Cs. –, 66.), Rigó 5. Edző: Bognár György.
Sárga lap: Nagy J. 42., Kovács T. 65., ill. Domonyi 12., Burucz 47., Sötét 58.
Szögletarány: 11-4 (3-3).

39. perc: Tányéros hibázott, Rigó 9 m-ről, jobb belsővel a kapu jobb oldalába helyezett (0-1).
46. perc: Városi kiváló átadásából Karacs 8 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt (1-1).
56. perc: Szabó B. bal oldali szögletét Koller az 5-ösről befejelte (2-1).
74. perc: Koller kiugratta Karacsot, akinek beadását Zsdrál 6-ről begurította (3-1).

Márton Gábor: – Az első félidőben sajnos rosszul, és hogy idézzek, „középszerűen” futballoztunk. A másodikban viszont hengereltünk.

Bognár György: – Egy félidőn keresztül jól játszottunk, az tetszett. A második játékrész azonban a Kozármislenyé volt.

További szombati eredmények: Ajka–Kaposvár II. 1-0, Haladás II.–Baja 1-0, Tatabánya–Zalaegerszeg 3-1, Győr II.–Puskás Akadémia 0-1, Gyirmót–BKV Előre 2-0. Vasárnap: Paks II.–Sopron.

Élcsoport: 1. Puskás Akadémia 13, 2. Kozármisleny 12, 3. Gyirmót 11.