2008.05.26. 08:06

Kiesett a Komló az NB II-ből

Hiába produkált remek tavaszt a Komlói Bányász, a jó hajrá kevés volt: az ESMTK pontszerzésével és a baranyaiak Haladás elleni vereségével eldőlt, hogy kiesett Mészáros Ferenc együttese.

K. Mayer A., Horváth L.

Szombaton simán kikapott a Komlói Bányász otthon a már bajnokként érkező Haladástól, ezért tegnapra nem maradt más választása, mint bízni abban, hogy a Kaposvölgye hazai pályán megveri az ESMTK-t. Minden más eredmény a kék-fehérek búcsúját jelentette, s nyolc óra előtt néhány perccel sajnos kiderült, Nagyberkiben 2-2-es döntetlen lett a végeredmény. (Sokan már előre elkönyvelték az ikszet, tudván, hogy a Kaposvölgyének tét nélküli a mérkőzés, az ESMTK-nak pedig kiváló az egy pont is. Akár véletlen, akár nem, bejött a tipp.)

A komlóiaknak ugyanakkor nem kell szégyenkezniük, legalábbis a tavaszi szezonjuk miatt biztosan nem. Ebben az időszakban 19 pontot szereztek – ha ugyanennyinél tartottak volna az ősz végén, nem hogy bentmaradtak volna, egyenesen a hetedik helyen állnának.

– Ez az eredmény sajnos azt jelenti, hogy nem tudtunk bentmaradni – mondta Mészáros Ferenc. – A Haladás ellen sajnos fejben és fizikálisan is fáradtak voltunk, nem bírtuk el a vérveszteségeket. De le a kalappal a srácok előtt, hiszen majdnem háromszor annyi pontot szereztek, mint ősszel, és a bajnoki hajráig versenyben voltak a bentmaradásért.
És mi volt a múltkor emlegetett álma? – kérdeztük az edzőt. „Az, hogy az utolsó fordulóban nyerünk Felcsúton, és ezzel bentmaradunk. Még győzhetünk, de sajnos már nem kapaszkodhatunk meg” – árulta el Mészáros Ferenc.

Egy álommal kevesebb itt is: a PMFC kikapott a Gyirmót otthonában, ezzel lemondhat a harmadik helyről. Nagy Tamás együttese valószínűleg ötödik lesz majd, ami az őszi rajthoz képest hatalmas előrelépés, ráadásul a tavaszi szezon alapján dobogós, csak egy ponttal (28) gyűjtött kevesebbet, mint a második Felcsút.

– Most is jól játszottunk, még emberhátrányban is folyamatosan támadtunk, számtalan helyzetünk volt – mondta Nagy Tamás. – Sajnos megdöbbentőnek éreztem Szilasi játékvezető döntéseit. Megadott egy óriási lesgólt a hazaiaknak, aztán jogtalanul kiállította Sólyom Csabát. Dunaújvárosban ugyanő nem adott meg nekünk egyetlen büntetőt sem, ítéleteivel pontokat vett el tőlünk.

Kozármislenyben hazai győzelem esetén Márton Gábor a lefújás után tiszteletkört futott volna, a szpíker már majdnem bemondta, hogy mi lesz, a produkció azonban elmaradt, mert az Ajka az utolsó pillanatban kiegyenlített. Így a döntetlenspecialista hazai együttes ismét csak egy pontot szerzett. Ez három is lehetett volna, de elég volt a legvégén egy kihagyás, amit a kapura nem túl veszélyes vendégcsapat kihasznált.

Baranyai eredmények

Kozármisleny – Ajka 1-1 (1-0)

Kozármisleny, 400 néző. V.: Király 8. Kozármisleny: Antal 6 – Suba 5, Finta 6, Éles 6, Tasselmayer 5 – Kutyáncsánin 6, Nagy J. 5, Somogyi 4 (Laki Z. 5, a szünetben), Hergenröder 5 – Lauer 5 (Horváth P. –, 73. p.), Kresz 4 (Weigerding –, 68. p.). Edző: Márton Gábor. Ajka: Grőber 6 – Pávlicz 6, Pákai 6, Pothárn 6, Hornyák 5 – Kovács G. 5 (Szöllőskei –, 77. p.), Imre 4 (Németh J. 5, 55. p.), Polyák 6, Fonnyadt 4 (Gunther –, 63. p.) – Gyűrűsi 6, Csörnyei 6. Edző: Szabó Imre.

18. perc: Éles közeli fejesét a kapus még védte, de Finta 3 m-ről a hálóba lőtt (1-0).

78. perc: Horváth P. átadását Laki Z. 8 m-ről a kapufára gurította.

93. perc: Csörnyei előreívelését Pákai az ötösön levette és bepasszolta (1-1).

Márton Gábor: – Nagyon rosszul játszottunk, ettől függetlenül nyerhettünk volna, mert a helyzeteink megvoltak hozzá. Győzelmet azonban nem érdemeltünk volna.

Komlói Bányász – Haladás 0-3 (0-2)

Komló, 300 néző. V.: Német Á. Komló: Kovácsevics – Kelemen, Győri, Fodor, Fellai – Korbuly, Méhn, Kardos, Sághy (Müllerlei, 75.) – Egle (Tallósi, 62.), Szabó Cs. Edző: Mészáros Ferenc. Haladás: Rózsa – Csontos, Guzmics, Kuttor, Devecseri – Vörös, Rajos, Sipos N. (Burkus, 75.), – Nagy G. (Schimmer, 70.), Andorka, Simon A. (Hegyi, a szünetben). Edző: Csertői Aurél.

Gólszerző: Andorka (5. p., 43. p. – 11-esből), Hegyi (59. p.).

Kiállítva: Fodor (42. p.).

Mészáros Ferenc: – Kaptunk egy potyagólt, egy jogtalan 11-est, kiállítással együtt. Ezután, a második félidőben már osztálykülönbség volt a csapatok között.

Gyirmót – PMFC-Pécs Plaza 2-1 (2-1)

Gyirmót, 300 néző. V.: Szilasi. Gyirmót: Boros – Varga G., Kozmér, Szabó Cs., Földes – Nagy L., Török, Baumgartner (Nyári, 79.), Horváth R. (Németh L., 86.) – Szabó Zs. (Pirka, 82.), Oross. Edző: Hannich Péter. PMFC: Sólyom – Farkas (59. p.) – Simonfalvi, Lantos, Szabados, Kulcsár – Sipos, Törtei (Wittrédi, 57.), Gulyás M., Fónai – Horváth Zs. (Németh Zs., 77.), Lovrencsics. Edző: Nagy Tamás. G.: Baumgartner (25.), Nagy L. (36.), ill. Lovrencsics (30.). Kiállítva: Sólyom (55.).

Nagy Tamás: – Sokáig játszottunk emberhátrányban, de így is kialakítottuk azokat a helyzeteket, amelyekkel kiegyenlíthetettünk volna, sőt, meg is fordíthattuk volna az eredményt. Nem érdemeltünk vereséget. -->