2007.08.31. 21:35

Kifütyülte a közönség a győztes PMFC-t

Pécs - Kozármisleny 1-0 | Megnyerte ugyan hazai mérkőzését a PMFC labdarúgócsapata a Kozármisleny ellen, ám a gyenge játékot hangos fütyüléssel értékelte a pécsi közönség.

K. Mayer András (Dunántúli Napló)

A mérkőzés első harmadának kritikája mindössze annyi, hogy 36 percig egyetlen valamirevaló akciót sem lehetett feljegyezni. Utána azonban megélénkült a lelátó, Finta állítólagos kezezéséről megoszlottak a vélemények: úgy tűnt, a védőnek a teste mellé szorított kezét érte a labda, s az is elgondolkodtató, vajon Pánczél játékvezető miért várt egy ütemet, mielőtt megítélte volna a büntetőt.

[caption id="" align="aligncenter" width="480"] Kulcsár tizenegyesével győzőtt a PMFC (fotó: Löffler Péter)
[/caption]

Szünet után a Kozármisleny megmutatta, hogy nem csak bekkelni, támadni is tud, ha kell. Igaz, gólhelyzetig nem jutottak Lauerék, ám rendesen megszorongatták a PMFC-t, sok labdát szereztek, és azokat a pálya középső harmadában pontosan is játszották meg. A házigazdákról sok pozitívumot nem lehetett feljegyezni, a látottak alapján rossz belegondolni, mi lesz akkor, ha ez a csapat rangadót játszik az NB II-ben.

Az 1-0-ás győzelem ellenére a pécsi szurkolók kifütyülték csapatukat. Joggal tették.

Kis Károly: – A támadójátékunkról túl sok jót nem tudok elmondani, nagyon akadozott a gépezet. A legfontosabbat, a három pontot viszont megszereztük.
Bene Ferenc: – Több szempontból tanulságos meccs volt ez. Egyrészt büszke vagyok a csapatomra, de nyelnem is kell egyet. Aki kint volt a meccsen, tudja miért.

PMFC-Pécs Plaza – Kozármisleny 1-0 (1-0)

Labdarúgó NB II., 4. forduló. Pécs, Újmecsekalja, 2200 néző. V.: Pánczél 5. PMFC-Pécs Plaza: Hamar 0 – Sipos 5, Szabados 5, Mile 5, Tóth P. 5 – Wittrédi 4 (Kalmár Zs. –, 74.), Lantos 5, Gulyás M. 5, Kulcsár 5 – Bozori 4, Lengyel 4 (Rompos –, 89.). Vezetőedző: Kis Károly. Kozármisleny: Antal 7 – Suba 6, Finta 5, Éles 6, Tasselmájer 5 – Hergenröder 5 (Both –, 68.), Morvai 5 (Farkas –, 76.), Tóth Z. 5, Kutyáncsánin 5 – Varga B. 4 (Fabijancic 5, 46.), Lauer 4. Vezetőedző: Bene Ferenc.

Sárga lap: Gulyás M. (14.), Lengyel (25.), Tóth P. (78.), Kulcsár (91.), ill. Éles (25.), Farkas (91.).

Szögletarány: 1-4 (1-0).

36. p.: Wittrédi 23 méterről, jobbal bombázott a jobb felső sarok mellé.

42. p.: Lengyel a bal oldalról középre próbálta adni a labdát, ami érintette Finta kezét. A játékvezető egy ütemnyi hezitálás után büntetőt ítélt. Kulcsár magabiztosan vágta a labdát a kapu bal oldalába (1-0).

44. p.: Lengyel passzolt a mellette felfutó Bozorihoz, aki 16 méterről lőtt, ám a kifutó Antal óriási bravúrral hárított.

48. p.: Tóth Zoltán jobb oldali szöglete után Finta csúsztatott fejjel a bal felső sarok fölé.

93. p.: Rompos került hatalmas helyzetbe, ám 13 méteres lövése után a labda elakadt az ismét kiválóan kimozduló Antalban.

93. p.: Rompos került hatalmas helyzetbe, ám 13 méteres lövése után a labda elakadt az ismét kiválóan kimozduló Antalban. Kulcsár tizenegyesével győzőtt a PMFC (fotó: Löffler Péter) -->