2008.05.31. 20:29

Kikapott a PMFC és a Komló, győzött a Misleny

A tavaszi idény zárófordulója a Kozármisleny tizennegyedik veretlen meccsét hozta, ugyanakkor a pécsiek kikaptak egy különös találkozón, a Komló pedig a Felcsút otthonában szenvedett vereséget.

H. L., F. Z.

Furcsa meccs Újmecsekalján

Érdekes meccs volt, 2-0-ás hazai vezetésnél nem akadt senki a stadionban, aki arra mert volna fogadni, hogy a végén kikap a PMFC. Az egy percen belül kapott két gól „megfogta” a pécsi együttest, amelynek az egyenlítés még kettős emberelőnyben sem sikerült az idényzárón.
Nagy Tamás: – Nagyon köszönöm a csapatomnak az egész évet, jó focival tornásztuk fel magunkat a legjobbak közé. Akinek ezt látnia kell, úgyis látja.
Horváth Roland: – Jó csapatot győztünk le. 0-2 után változtattunk a játékunkon, többet futottunk, nagyobb akaraterővel játszottunk.

Eredmény:
PMFC-Pécs Plaza – Budaörs  2-3 (2-0)
Labdarúgó NB II. Pécs, 600 néző. V.: Szöllősi 6. PMFC-Pécs Plaza: Farkas 5 – Sipos 5, Szabados 6, Kanizsai 5 (Lovrencsics 5, a szünetben) – Simonfalvi 5, Törtei 6, Wittrédi 6, Fónai 5, Gulyás M. 5 (Horváth Zs. –, 76. p.), Kulcsár 5 – Németh 6 (Nagy O. 6, a szünetben). Edző: Nagy Tamás. Budaörs: V. Babócsy 7 – Végh 6, Bálint 6, Szirtesi 4 (Papp 5, a szünetben) – Tüske 6 (Nagy J. – , 90. p.), Nagy R. 5, Varga D. 5, Bencze 6-2=4, Novák 5-2=3 – Farkas J. 6 (Pálinkás –, 83. p.), Farkas Á. Megbízott edző: Horváth Roland.
8. perc: Wittrédi leszerelte Szirtesit, visszagurított az alapvonalról, és Németh Zs. az ötösről a léc alá vágta a labdát (1-0).
38. perc: Törtei kanyarított be balról, Szabados a túlsó kapufánál néhány lépésről a hálóba továbbított (2-0).
58. perc: Bálint szabadrúgását Tüske 6 m-ről befejelte (2-1).
59. perc: Farkas J. egyéni akcióból kiegyenlített (2-2).
62. perc: Gulyás M. 22 m-ről nagy kapufát lőtt.
74. perc: Novákot a második sárga lapját követően leküldték a pályáról.
76. perc: Sípos szerelt a 16-oson belül, az alapvonalnál, ezt a játékvezető szabálytalannak ítélte. A 11-est Bencze a léc alá emelte (2-3).
76. perc: A gól után Bencze kiszólt a nézőknek, amiért a partjelző beintése után megkaptamásodik sárgáját, így kiállították.

Kishitű játék felcsúton

Felcsút – Komlói Bányász 3-0 (3-0)
Felcsút, 400 néző. V.: Sulyok G. Felcsút: Kozma (Borbély 55. p.) – Villányi (Szabó P. 35. p.), Trampler, Tamási (Czuczi 50. p.) Makrai – Gálos, Szélesi, Móri, Ribi – Varga, Domján. Edző: Szíjjártó István. Komló: Kovácsevics – Kelemen, Győri, Tallósi, Fellai – Méhn, Dinnyés (Korbuly 60. p.), Kalmár B. (Müllerlei 37. p.) Kardos – Egle (Czár 46. p.) Szabó Cs. Edző: Mészáros Ferenc.
6. perc: Domján 18 méterről nagy gólt lőtt a jobb felsőbe.
36. perc: Varga 10 méterről a bal alsóba helyezte a labdát.
38. perc: Móri 3 méterről a jobb alsóba pörgetett.
Mészáros Ferenc: – Kishitűségünk miatt gyorsan két gólos hátrányba kerültünk. A második félidőben már mutattunk valamit a tavaszi Komlóból.

Újabb mislenyi győzelem

Barcs – Kozármisleny 0-2 (0-1)
Barcs, 250 néző. V.: Bognár T. Barcs: Kuckó – Miskovics, dr. Matus, Horváth Á., Kánya – Kordé, Horváth A., Horváth P., Kollega (Tompa 61. p.) – Szabó N., Vass (Gyaraki 46. p.). Edző: id. Dárdai Pál. Kozármisleny: Mester – Suba (Weigerding 64. p.), Finta, Éles, Tóth I. – Kutyáncsánin, Nagy J., Laki (Heilmann 83. p.), Tóth Z. – Lauer, Kresz (Gergely 77. p.). Edző: Márton Gábor.
34. perc: Lauer szép támadás végén talált be, a kapus mellett a hoszú sarokba gurított (0-1).
70. perc: Egy jobb oldali beívelés után a labdát Laki védhetetlenül fejelte a hálóba (0-2).
Márton Gábor: – Gratulálok a csapatomnak, meggyőző játékkal nyertük meg a meccset. Méltó befejezése volt ez az idei szezonnak.

További eredmények: Haladás – Dunaújváros 0-0, Pápa – Soroksár 1-0.