Sport

2007.10.15. 08:02

Kikapott a PMFC Felcsúton

Baranya | Megtört a jég, hazai pályán gól(oka)t lőtt a Kozármisleny, s ennek köszönhetően a győzelem sem maradt el. A Komló és a PMFC sok helyzetet kihagyott.

K. Mayer András (DN)

„Legalább az idő mindig velünk van, az összes hazai meccsünkön jó az idő, süt a nap” – jegyezte meg az egyik szurkoló a kozármislenyi mérkőzés első félidejében, nyilván arra célozva, hogy ha már Lauerék sikerének nem örülhet, a kellemes őszi délutánt azért élvezheti.

Nos, a lefújás után valószínűleg nem csak a napsütés simogatta a lelkét: Bene Ferenc együttese a második félidőben lőtt két góljának köszönhetően megszerezte első hazai győzelmét a másodosztályban.

Ráadásul úgy nyertek a mislenyiek, hogy szurkolóiknak nem kellett a szívükhöz kapkodniuk. A Dunaújvárosnak alig akadt helyzete, míg hazai oldalon Tóth Zoltán, Kutyáncsánin Jevren és Lauer Norbert is veszélyesen futballozott.

A PMFC mérkőzését közvetítette a televízió, s bár a piros-feketék kikaptak a Felcsút otthonában, egyáltalán nem vallottak szégyent. Sőt, inkább a hazaiak okoztak csalódást: a Haladás elleni meccsen, majd a mostani összecsapáson is kiderült, nem olyan erős ez a mezőny, mint ahogy beharangozták – nagy kár a rossz bajnoki rajtért.

A komlóiak idegenbeli fellépésükről ponttal tértek haza, ám ezzel csak félig-meddig lehetnek elégedettek. Pozitívum a döntetlen, a fegyelmezett, bátor játék, a három kialakított ziccer is, ám ez mégis kevés: a 14. helyezett, a kiesés elleni harcban riválisnak számító Mosonmagyaróvár otthonában élni kellett volna a lehetőséggel.

Baranyai eredmények

Kozármisleny – Dunaújváros 2-0 (0-0)

Kozármisleny, 300 néző.

V.: Hegedüs A.

Kozármisleny: Antal – Suba, Finta, Éles, Tóth I. – Fabijancic, Tóth Z., Somogyi (Varga B., 69. p.), Laki Z. (Morvai, 80. p.), Kutyáncsánin – Lauer (Gergely, 86. p.). Edző: Bene Ferenc.

Dunaújváros: Szentpéteri – Riedl, Vaskó, Szepessy D., Tóth T. – Facskó B. (Pénzes, a szünetben), Rátkai, Szantner, Czár (Heffler, 58. p.) – Nagy I., Szepessy R. (Drózdik, a szünetben). Edző: Szepessy László.

46. p.: Kutyáncsánin indításából Lauer 5 m-ről megszerezte a Kozármisleny első hazai NB II-es gólját (1-0).

72. p.: Varga B. visszagurított az alapvonalról, Tóth Z. 2 m-ről a kapuba passzolt (2-0).

Bene Ferenc: – Első osztályú játékvezetés mellett végre megtört a hazai átok. A győzelmünk a csapategység diadala volt. Köszönjük a lelkes közönségünk támogatását.

Szepessy László: – A futball győzött az összes feltételrendszerével együtt Kozármislenyben.

Felcsút – PMFC-Pécs Plaza 1-0 (1-0)

Felcsút, 1000 néző.

V.: Vad II. István.

Felcsút: Kozma – Villányi, Tamási, Trampler, Mihályi – Ribi (Sipos K.), Domján (Kovacsics), Schrancz, Gálos, Török – Weitner. Edző: Urbán Flórián.

PMFC-Pécs Plaza: Hamar – Tóth P., Racskó, Szabados, Rozsi – Luczek (Wittrédi, Csaba G.), Lantos, Sipos J. – Horváth Zs., Bozori, Rompos (Kanizsai). Edző: Nagy Tamás.

20. p.: Villányi jobbról hajszálpontosan ívelt középre, Weitner 7 méterről fejelt a felső léc alá (1-0).

81. p.: Hamar a 16-oson kívül kézzel ért a labdába, amiért a játékvezető kiállította.

Nagy Tamás: – Az elejét elrontottuk, a végét megnehezítettük, a kettő között pedig mezőnyfölényben játszottunk.

Mosonmagyaróvár – Komlói Bányász 1-1 (0-0)

Mosonmagyaróvár, 300 néző.

V.: Király.

Mosonmagyaróvár: Antal – Tóth G. (Szabados), Fülöp, Tagliallegna, Pálla – Fehér B., Szalai, Régi (Cseri), Kiss (Varga B.) – Horváth D., Bene. Edző: Soós Imre.

Komló: Kovácsevics – Kovács P., Tallósi, Győri, Korbuly – Gelencsér, Méhn, Horváth J., Müllerlei (Németh) – Varga Zs., Szabó Cs. Edző: Ott József.

57. p.: Pálla jobb oldali szöglete után az egyik vendégvédőről pattant a labda a kapuba (1-0).

68. p.: Kovács P. ívelt be jobbról, Varga Zs. 6 méterről lőtt a kapu bal oldalába (1-1).