2012.11.18. 15:46

Lépcsőfutás a tévétoronyban

800 méter futás, majd 420 lépcső várt a versenyzőkre. A győztes a férfiaknál Czigány András, a nőknél Horváth Hanna lett.

zsj

Szombaton rendezték az ötödik tv-torony-lépcsőfutást a pécsi Misina-tetőn. A versenyen 144-en vettek részt. A futóknak a torony előtt kétszer 400 méteres kört kellett teljesíteniük, ezt követően mentek be a toronyba, ahol 420 lépcső várt rájuk.

A férfiaknál és a nőknél is az első három helyezettet díjazták, majd kisebb sportszereket sorsoltak ki a versenyzők között. A férfiaknál a győztes Czigány András 4.49 perces idővel, míg a nőknél Horváth Hanna 6,3. perces idővel ért a csúcsra.