Sport

2014.10.18. 20:00

NB I.: sima Fradi-győzelem a Pécs ellen

Megérdemelten nyert a Ferencváros a PMFC ellen 2-0-ra, a Pécsnek igazán nagy helyzete sem volt.

bama.hu, MTI, fotó: nso.hu (Mediaworks)

A Ferencváros futballozott veszélyesebben, néhány nagy lehetőséget is kidolgozott, melyekből az egyiket Nagy Dominik gólra váltotta, így a hazaiak egygólos előnnyel vonulhattak öltözőbe a szünetben.

A folytatásban is a zöld-fehérek játszottak fölényben, de sokáig nem sikerült újabb gólt szerezniük, a félidő derekától pedig kiegyenlítettebbé vált a helyenként paprikás hangulatú mérkőzés, amelynek hajrájában aztán a Ferencváros bebiztosította győzelmét.

Ferencváros - PMFC-Matias 2-0 (1-0)
Groupama Aréna, 6023 néző, v.: Kassai
gólszerzők: Nagy Dom. (11.), Busai (82.)
sárga lap: Cukic (12.), Busai (93.), illetve Márkvárt (12.), Romic (42.), Mohl (57.), Szatmári L. (70.)

Ferencváros: Dibusz - Dilaver, Nalepa, Pavlovic, Bönig - Somália, Nagy Dom. (Popov, 87.), Gera, Cukic (Busai, 79.), Nagy Dán. (Ugrai, 73.) - Böde

PMFC-Matias: Poleksic - Nagy J., Balogh B., Romic, Mohl - Kővári, Horváth A. (Gránicz, 81.), Szatmári L., Márkvárt, Wittrédi (Heffler N., a szünetben) - Frőhlich (Manjrekar, 89.)

16. Dunaújváros Pase            11  1   3   7     7-21   5
    A Dunaújvárostól 1 büntetőpontot levontak.

A meccset a bama.hu élőben követte:

Vége.

82. perc: Busai góljával 2-0, szép találat volt 9 méterről, az asszisztot Ugrai jegyzi.

55. perc: Nagy Dániel egyedül vihette kapura, de Poleksicbe rúgta. Életveszély volt.

54. perc: nyolc perc telt el a második félidőből, a Fradi kicsit hátrébb húzódott, mezőnyjáték folyik főként. 6023 a hivatalos nézőszám.

37. perc: az első pécsi helyzet: egy kis tettyei tiki-taka után Szatmári lőtt mellé.

11. perc: Vezet a Ferencváros Nagy Dominik, a volt pécsi spíler góljával. Cukic nagyon nagy passzot adott. 1-0

6. perc: Az első öt perc a küzdelem jegyében telt, helyzet nincs, a Fradi dominál, és letámad már a félpályán.

0. perc: A belső védőt, Mateost kihagyta a csapatból Doll, Nagy Dominik az egykori pécsi viszont bekerült. A PMFC-nél Uzoma kórházban van, Mohl visszatért és Wittrédi is a kezdőben. EZ a 94. Fradi - Pécs, 49. meccs a Fradi otthonában. Lássuk hát!

FTC: Dibusz -   Dilaver, Nalepa, Pavlovic, Bönig  - Cukic, Nagy Dá. -  Somalia, Nagy Do., Gera -  Böde
csere:  Jova, Batik, Busai, Mateos, Ugrai, Popov, Haris

PMFC: Polekszics -  Nagy J., Balogh B., Romic, Mohl -  Horváth A,. Márkvárt, Kővári, Szatmári, Wittrédi -  Frőlich
csere:  Helesfay, Gránicz, Heffler N., Rácz R,. Manjekar, Lantos, Frank

– A Ferencváros jelenleg nem képez olyan játékerőt, hogy bárkinek feltett kézzel kellene odamennie – mondta Véber György, a pécsiek vezetőedzője. – Az nyilvánvaló, hogy biztosan ellenünk akarnak majd javítani, tehát észnél kell lennünk! Olyan védőmunkát kell produkálnunk, hogy a hazaiak ne tudjanak lendületbe jönni, ne legyen helyük, terük ahhoz, hogy felgyorsuljanak.