Sport

2011.09.17. 18:22

Otthon hullajtott el pontokat a PMFC

Nem sikerült nyernie a PMFC labdarúgócsapatának a Siófok ellen, igaz, a piros-feketék nem is futballoztak jól hazai pályán. A második félidőben rengeteg hibával játszottak, valamirevaló helyzetig sem jutottak, így a vendégek nem érdemtelenül szereztek pontot.

K.Mayer András (Dunántúli Napló)

A Siófok ellen nagyon sokan könnyű szívvel előre a PMFC-nek adták a három pontot, hiszen a Balaton-partiak nem tartoznak az NB I. nagyágyúi közé. A mérkőzésen azonban kiderült, hogy azon keveseknek volt igazuk, akik tartottak ettől a meccstől, és tartottak a szívós somogyi csapattól.

Már az első percben a szívbaj kerülgette a pécsi szurkolókat, ugyanis Huszák a 29. másodpercben könnyen vezetést szerezhetett volna a vendégeknek. Nem tette, a kapufát találta el. Aki azt hitte, hogy ezzel ellőtte a puskaporát a Siófok, tévedett, ifjabb Mihalecz István együttese ugyanis felettébb bátor futballal rukkolt elő. Szerencsére a pécsiek is vették a lapot, így az első félidőben lüktető, látványos csata alakult ki a pályán – jobbára a középpálya mellőzésével. A hazaik többször is odaértek a vendégek 16-osa elé, ám Andorka Péter rendre rossz megoldásokat választott: sokszor lőhetett volna, ám általában addig-addig húzogatott, tologatta a labdát, míg odalett a helyzet.

Hogy aztán szinte helyzet nélkül szerezzen gólt a csapata: Nagy Olivér szabadrúgása után sokáig találgatták a lelátón helyet foglalók, hogy kiről került a hálóba a labda, végül a szünetben a bírói öltözőből jött a hír, Sowunmi öngóljával vezetett a PMFC.

A második félidő elején a vérmesebb pécsi drukkerek már azt kiabálták be Nagy Olivérnek, hogy rúgjanak legalább még egyet, mert akkor pozitív lesz a csapat gólkülönbsége. A hazaiak nyilván szívesen megvalósították volna ezt, ám túl gyengén, erőtlenül, pontatlanul futballoztak ahhoz, hogy legyen esélyük az előny növelésére. Sok volt az eladott labda, akadozott az összjáték, amikor pedig végre szót kaphattak volna a támadók, Fröhlichnél rendre elhaltak az akciók. A közönség hangosan cserét is követelt, Fröhlich helyett Horváth Zsoltot látta volna szívesen a pályán, ám végül nem a csatárnak, hanem Regedeinek kellett lejönnie.

Sokat sajnos a cserék sem lendítettek a PMFC játékán, s a 71. percben jött a feketeleves, Szabó János szabadrúgásból egyenlített. Sajnos a játékvezető elég rossz napot fogott ki, úgy tűnt, ennél a szituációnál Pintér hozzá sem ért a szépet homorító Kecskéshez – a vége gól lett.
A hátralévő húsz percben sem tudott kellően felpörögni a hazai csapat, így esélye sem volt arra, hogy újra vezetést szerezzen. Sőt, inkább a vendégeknek állt a zászló, Kecskés távoli lövése talán be is akadt volna, ha eltalálja a kaput.

Sajnos a PMFC-nek nem sikerült győznie hazai pályán, igaz, ezzel a játékkal ezúttal nem is érdemeltek volna három pontot Mészáros Ferenc tanítványai.

PMFC - Siófok 1-1 (1-0)

25. perc:
Nagy Olivér szabadrúgása után sokáig találgatták a lelátón helyet foglalók, hogy kiről került a hálóba a labda, végül a szünetben a bírói öltözőből jött a hír, Sowunmi öngóljával vezetett a PMFC. 1-0

71. perc:
Szabó János végzett el szabadrúgást 22 méterről, és ballal, laposan a sorfal alatt a kapu közepébe lőtt. 1-1

92. perc:
Nagy Olivér ugratta ki Gyánót, aki nem tudta átvenni a labdát, pedig nagy helyzet lett volna

Góllövőlista

8 gólos: Danilo (Honvéd), Peric (Kaposvár)

5 gólos: Melczer (Siófok)

Haladás - Pápa 2-1 Góllövőlista 8 gólos: Danilo (Honvéd), Peric (Kaposvár)

4 gólos: Bódi (DVSC), Coulibaly (DVSC), Horváth Zs. (Pécs), Maric (Pápa), Seydi (DVTK) -->