2012.08.30. 20:30

Paralimpia: Sors Tamás aranyérmes

A pécsi Sors Tamás magabiztos versenyzéssel győzött 100 pillangón.

F.Z. (Dunántúli Napló)

Nem is kezdődhetett volna jobban a londoni paralimpia: Sors Tamás az első nap rögtön aranyérmet nyert. A pécsi ANK Úszóklub versenyzője már a délelőtti futamon remekelt, hiszen a legjobb idővel jutott be az esti fináléba.

Íme a döntő:

A világcsúcstartó, többszörös világ- és Európa-bajnok úszó az előfutamban egyedüliként a mezőnyből egy percen belüli idővel csapott célba, 59.94 másodperces eredménye közel két másodperccel volt jobb a második helyen finaléba jutott spanyol riválisáénál.

Sors Tamás az esti döntőben is remekelt: 59.54-es idővel győzött, s megszerezte a magyar küldöttség első aranyérmét.