Sport

2012.02.25. 20:42

Quigley el sem utazott, a Pécs 2010 mégis győzött, a férfi kosarasok kikaptak

Legjobbja nélkül is nyert Zseljko Djokics együttese, s így a négy között van a kupában. A PVSK férficsapata kikapott.

K. Mayer A.

Nem mindig a pályán történnek a legfontosabb dolgok egy-egy sportesemény kapcsán. Megesik, hogy egy áruházra kell inkább figyelni...

Hogy miért írjuk mindezt? Azért, mert szombaton délután még el sem kezdődött a Ferencváros – Pécs 2010 női kosárlabda Magyar Kupa-mérkőzés, amely a legjobb négy közé jutásról döntött, amikor megkaptuk a hírt, hogy a vendégek amerikai játékosát, Allie Quigley-t negyed öt körül az egyik pécsi bevásárlóközpontban látták „kolbászolni”. Miután a meccs hatkor kezdődött Budapesten, nyilvánvaló volt, hogy Zseljko Djokics vezetőedző kénytelen lesz nélkülözni legjobbját.

Nos, este megpróbáltuk kinyomozni, hogy miért is nem utazott el társaival Alexandria Quigley a kupameccsre, de a megkérdezettek nem akarták elárulni az igazságot. Információnk szerint a hivatalos álláspont az, hogy az amerikai kosaras megsérült, ám úgy tudjuk, nem ez van a háttérben: sokkal inkább az fáj neki, hogy már régóta nem kapta meg a pénzét...

A Pécs 2010 nélküle is győzött a Fradi otthonában, ami így különösen nagy fegyvertény. Zseljko Djokics együttese ezzel a legjobb négy közé jutott.

FTC – Pécs 2010 58-72 (17-23, 10-16, 14-14, 17-19)

Női kosárlabda Magyar Kupa, a legjobb nyolc közé jutásért. FTC: ENGLERT 16/6, Tamás 5, Szlimák 8/6, Turóczi 4, Hegedüs 5. Csere: KOVÁCS K. 11, Ruják 2, Russai 7/3. Vezetőedző: Farkas Sándor. Pécs 2010: TÖRÖK 13/3, RAKSÁNYI 15, Sarok 4, Horváth L. 8, MURPHY 16. Csere: LACZI 7/3, Szamosi 7, Pénzes Kinga 2. Vezetőedző: Zseljko Djokics.

Zseljko Djokics: – A mai napot és a mai meccset sohasem fogjuk elfelejteni! A csapat megmutatta, hogy oroszlánszíve van, és még mindig Pécs és Baranya büszkesége! Köszönöm szurkolóinknak, hogy eljöttek, és segítettek nekünk!

Az utolsó negyedben dőlt csak el a férfi találkozó

PVSK-Pannonpower – Szolnoki Olaj KK 74-84 (21-12, 14-21, 23-27, 16-24)

Férfi kosárlabda NB I., Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 1200 néző. V.: Benczur, Forrai, Tóth. Pécs: Doyne 16/6, Kovács P. 8, CSIRICS 19/15, TÓTH N. 17/9, Eilingsfeld 4. Cs.: Vaszojevics 4, Lepsényi 6, Bíró. Vezetőedző: Csirke Ferenc. Szolnok: Trotter 10/3, MILLS 16, NIKOLOV 22/3, Gay 9/3, BÁDER 17. Cs.: Horváth Á. 8/3, Grebenár 2, Soós, Fodor M., Trepák.

Csirke Ferenc: – Gratulálok a csapatomnak, hiszen az utolsó negyed közepéig volt esélyünk a győzelemre! Ha így folytatjuk, a rájátszásban is lesz esélyünk.

Pór Péter: – Jól küzdő Pécs ellen sikerült nyernünk, elsősorban a második félidőben mutatott jó védekezésünknek köszönhetően.

<!-- Quigley el sem utazott, a Pécs 2010 mégis győzött, a férfi kosarasok kikaptak Legjobbja nélkül is nyert Zseljko Djokics együttese, s így a négy között van a kupában. A PVSK férficsapata kikapott.

K. Mayer A. Az utolsó negyedben dőlt csak el a férfi találkozó PVSK-Pannonpower – Szolnoki Olaj KK 74-84 (21-12, 14-21, 23-27, 16-24)

További eredmények: Falco – Sopron 103-89, Kecskemét – Szeged 89-73, ASE – Kaposvár 86-62, Körmend – Debrecen 92-59, Albacomp – Jászberény 89-71, ZTE – Nyíregyháza 60-70. A pécsiek húsz forduló után tíz győzelemmel és tíz vereséggel a hetedikek a tabellán. -->