Vuelta a Espana

2018.09.08. 18:30

Yates visszavette a piros trikót a Vueltán

Simon Yates győzött a spanyol országúti kerékpáros körverseny, a Vuelta a Espana 14., hegyi befutóval zárult szombati szakaszán, és sikerével az összetett élére állt.

A Cistierna és Les Praeres közötti 171 kilométeres szakaszon a végső sikerre esélyes versenyzők együtt kezdték meg az utolsó, helyenként 17 százalékos meredekségű emelkedőt. Yates több támadást követően is felért riválisaira, majd a legjobb pillanatban ellépett tőlük, így 2016 után másodszor nyert szakaszt a spanyol körön.

Mivel az eddigi piros trikós, Jesús Herrada több mint 9 perces lemaradással ért célba, Yates átvette a vezetést. Előnye 20 másodperc Alejandro Valverde előtt.

Eredmények:

14. szakasz, Cistierna-Les Praeres, 171 km, hegyi befutó:

1. Simon Yates (brit, Mitchelton-Scott) 4:19:27 óra

2. Miguel Ángel López (kolumbiai, Asztana) 2 másodperc hátrány

3. Alejandro Valverde (spanyol, Movistar) azonos idővel

4. Thibaut Pinot (francia, Groupama-FDJ) 5 mp h.

5. Nairo Quintana (kolumbiai, Movistar) 7 mp h.

...45. Jesús Herrada (spanyol, Cofidis) 9:16 perc hátrány

Az összetett állása:

1. Yates 59:11:18 óra

2. Valverde 20 mp h.

3. Quintana 25 mp h.

4. López 47 mp h.

Vasárnap a Ribera de Arriba és Lagos de Covadonga közötti 178,2 kilométer és hegyi befutó vár a mezőnyre, amely összesen 3271,4 kilométert tesz meg a jövő vasárnapi madridi célig.