2024.04.15. 16:16

Kiválóan szerepelt mindkét pécsi

Bama.hu

Forrás: PSN Zrt.

Fényes sikerektől volt hangos a 126. országos úszóbajnokság, ahol a PSN Zrt. két tehetsége is pazar teljesítménnyel rukkolt elő. Jászó Ádám a nyitónapon 50 méter hátúszásban 25.30 mp-es idővel országos bajnok lett, 100 gyorson pedig 5. helyen ért célba. A legjobb idővel jutott a 100 méteres hátúszás délutáni döntőjébe. A négyes pályán úszó pécsi versenyző Telegdy Ádámmal csatázott a győzelemért, amit végül a Kőbánya Sport Club úszója nyert meg 53.76-os idővel, amellyel elmaradt az olimpiai szinttől (53.74). Jászó 54.14-gyel lett ezüstérmes. Ebben a versenyszámban Kós Hubert (53.11), Jászó Ádám (53.35) és Kovács Benedek (53.67) teljesítette az olimpiai kvalifikációs szintet. Csütörtökön 50m pillangóúszásban negyedik helyen végzett 23.95-tel. A zárónapon 200m hátúszásban Telegdy Ádám mögött 01:58.77-es idővel ezüstérmet szerzett. Hartmann Máté pedig nyolcadikként zárt 800m gyorson 08:22.41-gyel.