Végül simán nyert az NKA a derbin

Végül könnyedén legyőzte az NKA Pécs a városi rivális PVSK-Cargate csapatát az NB I. B. 8. fordulójából pótolt derbin.

K. B.

Fotó: RONASIFOTO

A találkozó igazi presztízscsatának indult, az első öt percet követően 9-9 volt az állás, és a vasutasok csapatában ott volt az NB I.-es alakulatban is fontos szerepet kapó, ráadásul épp az NKA-tól érkező Meleg Gergő, valamint Bíró Levente is. Szinte a teljes meccset végig is játszotta a két magasabb szinten is bizonyító játékos.

Ez azonban így is kevésnek bizonyult, ugyanis még az első negyedben volt egy 11-0-s rohanása az Akadémiának, s a nagyszünetig szinte csak nőtt a különbség. A fordulást követően pedig Fülöp és Benke vezérletével tartotta előnyét a vendég csapat, amely végül 10 pontos győzelmet aratott a Lauber Dezső Sportcsarnokban.

PVSK-Cargate–NKA Pécs 75-85 (19-27, 14-21, 22-19, 20-18)

Férfi kosárlabda NB I. B., 8. forduló.

Pécs, zárt kapuk mögött.

PVSK: Bíró L. 11/3, Carev 16/6, Heimann 5/3, Rátvay B. 16, Meleg G. 19/3. Csere: Bor 6, Erdei 2, Riskó, Lakatos. Vezetőedző: Rab Gyula. NKA: Fülöp Zs. 8/3, Lados 14/6, Benke 21/3, Gáspár 10/3, Kocsis 4. Csere: Váits 8, Scherer 7, Rosics 5, Fekete D. 4, Kollár 2, Herger 2. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.