Atlétika

2024.02.22. 16:00

Garamvölgyi Petra újra a dobogóra repült

Fotó: Kovacs Peter

Megmérették magukat a PVSK sportolói az 50. Fedett pályás Atlétikai Magyar Bajnokságon, s szép eredményeket értek el.

Legjobban rúdugrásban szerepelt a Vasút, ahol Garamvölgyi Petra 3.90 méteres teljesítményével második lett holtversenyben az MTK-s Kováts Fannival. Harmadik helyet így nem osztottak ki, ezért 4. lett a pécsi Borhy Anna Mária 3.7-tel.

Érmet ugyan ezúttal nem szerzett Plisz Balázs, de fedett pályás eredményeivel kiérdemelt egy helyet a felnőtt 4x400 méteres válogatottban. Freier Balázs, a PVSK atlétikai szakosztályának szakmai vezetője úgy véli, ha szabadtéren is ebben az ütemben folytatja a fejlődést, akkor világversenyekre is kijuthat. Ezúttal az ő legjobb eredménye egy ötödik hely volt.

– Lomb Ádám kihagyta a fedett pályás szezont, mert félmaratoni versenyekre készül, február 25-én Nápolyban áll rajthoz. Február 24-25-én szintén Nyíregyházán versenyeznek az U18-as és az U20-as versenyzőink, ezen az ob-n két magyar bajnoki éremre számítunk – tette hozzá Freier a PVSK közleményében.