Hírek

2005.01.10. 05:24

Harmadik helyen végzett az Alba Volán

Szabó Tamás

Az Alba Volán szombaton az NHL-sztárokkal megerősített szlovák bajnok zólyomiaktól csupán két gólt kapott (1-2). Sőt, a harmadik harmad végén az egyenlítésért küzdhetett. Pat Cortina edző az utolsó percben a kapus, Budai Krisztián helyett mezőnyjátékost küldött a jégre, végül a gárdának mégsem sikerült helyzetet kialakítania. Cortina így is méltán volt büszke csapatára.
Az Alba Volán tegnap remekebb teljesítményt nyújtott.

Az első két harmadban egyenrangú partnere volt a milánóiaknak, majd a záróharmadnak felülkerekedett a „viperákon”.

A harmad felénél egy percen belül két gólt is ütött. Előbb Holéczy lőtt éles szögből a hálóba, majd egy Ocskay-Gröschl összjáték végén utóbbi szerzett gólt. Az  olaszok ugyan később szépítettek, majd Ocskay büntetőt hibázott, de miután Budai remekelt a végén, nyert az Alba. A fehérvári gárda így megszerezte a torna harmadik helyét.