Hírek

2005.09.29. 00:00

Ronaldinhónak nincs párja

Ronaldinho mesterhármast szerzett az Udinese ellen a Bajnokok Ligája második fordulójában. Eközben Korsós Györgyre és Torghelle Sándorra is figyelhettünk, mindketten kezdőként szerepeltek klubjukban.

Szabó Tamás

Szinte hihetetlen, de az 1968-as BEK-döntő óta nem találkozott egymással nemzetközi kupameccsen a Manchester United és a Benfica. Akkor az angolok hosszabbítást követően 4-1-re nyertek, s történetük során először vitték haza a trófeát. A megkésett visszavágón az Old Traffordon Giggs góljával a MU vezetett, a második félidőben Simao Sabrosa egyenlített. Már-már úgy tűnt, döntetlenre végeznek a felek, amikor öt perccel a vége előtt Ruud van Nistelrooy gólt szerzett, az angolok 2-1-re nyertek. Ez volt a holland csatár 43. találata a BL-ben. „A Benfica egyenlítő gólja után kicsit aggódtam, de a csapat magára talált – mondta a Manchester menedzsere, Sir Alex Ferguson. – Jól játszottunk, ellenfelünknek csak egy távoli kísérletre futotta, de azt Van der Sar védte.” Kollégája, a Benfica mestere, Ronald Koeman szerint játékosai nem koncentráltak eléggé: „Az utolsó szögletnél nem figyeltünk, és ez a vesztünket jelentette. Korábban három komoly helyzetünk volt, de mindegyiket kihagytuk. A csoport másik mérkőzésének végeredményének kifejezetten örülök.” Koeman annak örült, hogy a Lille és a Villarreal gólnélküli döntetlenre végzett, így mindkét gárda mögöttük maradt a D csoport tabelláján.

A C jelű négyesben Ronaldinho szinte egymaga intézte el az Udinesét, három gólt szerzett. Deco kicsit besegített, a Barcelona 4-1-re nyert. „Az első félidő gyönyörű játékot hozott – vélekedett a Barca szakvezetője, Frank Rijkaard. – Remek gólokat szereztünk, és annak külön örülök, hogy Lionel Messi újra megcsillantotta kivételes tehetségét.” A fiatal argentin Henrik Larsson helyén a kezdőcsapatban kapott helyet és valóban lenyűgözte a Nou Camp közönségét. A csoport másik meccsén Alberto Malesani, a Panathinaikosz olasz trénere kihagyta a kezdőcsapatból a lengyel válogatott Emmanuel Olisadebét, s helyette Torghelle Sándort jelölte a kezdőbe a Bremen ellen. A magyar csatár gyorsan meghálálta a bizalmat, az ötödik percben büntetőt harcolt ki. Naldo buktatta, a 11-est Gonzalez vágta a hálóba. A görög csapat végül 2-1-re nyert. „Kiválóan kezdtünk, nyolc perc után 2-0-ra vezettünk – mondta Malesani. – Sajnos később kiütközött a játékosaim rutintalansága, gólt kaptunk, de tartani tudtuk az eredményt. Ez a szív diadala volt.”

A B csoport rangadóján, az Ajax-Arsenal meccsén mindkét szakvezető tartalékos csapattal nyitott. A hazaiaknál Maarten Stekelenburg kapus mellett nem léphetett pályára Hatem Trabelszi, Julien Escudé és Wesley Sneijder sem. Arséne Wengernek főleg a támadóposzt okozott gondot, Thierry Henry, Dennis Bergkamp és Robin van Persie távollétében José Antonio Reyes párja Fredrik Ljungberg lett. Utóbbi meghálálta a bizalmat, már a második percben gólt szerzett, az angolok végül 2-1-re nyertek. „Két hiba, két gól. Az elsőt a játékosaim hozták össze, a második a bíró érdeme, aki jogtalan büntetőt ítélt – bosszankodott Danny Blind, a hollandok mestere.” A csoport másik öszszecsapásán a Thun a 89. percben Hodzic góljával nyert a Sparta Praha ellen.

Az A csoport papírforma eredményeket hozott. A Juve könnyedén, 3-0-ra verte Torinóban a Korsós Györggyel felálló Rapid Wient. Az olaszok mestere mégsem ünnepelt, Fabio Capello azért morgott, mert csapata csak a 82. percben szerezte meg a második gólt… A Bayern Demichelis góljával győzött a Bruges ellen és a Juvéhoz hasonlóan pontveszteség nélkül áll.

Eredmények

A csoport:

Juventus–Rapid 3-0, Bayern München–Bruges 1-0.

Az állás: 1. Juventus 6 pont

(5-1), 2. Bayern 6 (2-0), 3. Bruges 0 (1-3), 4. Rapid 0 (0-4).

B csoport:

Ajax–Arsenal 1-2, Thun–Sparta Praha 1-0.

Az állás: 1. Arsenal 6 pont

(4-2), 2. Thun 3 (2-2), 3. Ajax 1 (2-3), 4. Sparta 1 (1-2).

C csoport:

Barcelona–Udinese 4-1, Panathinaikosz–Werder Bremen 2-1.

Az állás: 1. Barcelona 6 pont (6-1), 2. Udinese 3 (4-4),

3. Panathinaikosz 3 (2-4),

4. Werder Bremen 0 (1-4).

D csoport:

Manchester United–Benfica 2-1, Lille–Villarreal 0-0.

B csoport:

C csoport:

D csoport:

Az állás: 1. Manchester 4 pont (2-1), 2. Benfica 3 (2-2), 3. Villarreal 2 (0-0), 4. Lille 1 (0-1). -->