Közélet

2016.11.30. 19:54

PEAC-Pécs nagyon megverte moszkvai ellenfelét

Fölényes, huszonhat pontos győzelmet aratott a PEAC-Pécs női kosárlabdacsapata az MBA Moszkva ellen az Európa-kupában, s ezzel nagyon közel került a továbbjutáshoz.

K. Mayer András (Dunántúli Napló)

Kulcsfontosságú mérkőzés várt a PEAC-Pécs női kosárlabdacsapatára az Európa-kupa csoportkörében. Amennyiben ugyanis Raksányi Krisztináék legalább öt ponttal megverik a vendég MBA Moszkvát (az oroszországi meccsen néggyel, 73-69-re nyertek a házigazdák), szinte biztosan továbbjutnak az egyenes kieséses szakaszba – márpedig ez a cél.

S az első percek alapján nagyon úgy tűnt, hogy Borisz Maljkovics együttese célba fog érni. Az első kosárra mindössze hat másodpercet kellett várni (Zele talált be), a 3. percben pedig már 10-2-re vezetett a nagy iramot diktáló PEAC-Pécs – s ezzel már jobban is állt az egymás elleni összevetésben. Minden klappolt tehát, kivéve egyvalamit: két perc játék után Szanja Mandics egy ütközés után sajnos a földre rogyott, s a szerb irányítót erősen vérző orral kellett letámogatni a pályáról.

De nélküle is ment minden: csapata az első negyedben földbe döngölte ellenfelét, tíz perc játék után húsz pont volt közte (nem mellesleg Mandics a második negyed elején visszatért). Nem mindennapi különbség volt ez egy európai kupameccsen, s amíg az orosz játékosok folyamatosan bosszankodtak és ingatták a fejüket, a pécsi szurkolók nagy tapssal jutalmazták Fűrész Diánáék produkcióját – a hazaiak 13-asának nagyon sült a keze, szépen dobálta a duplákat és a triplákat. A nagyszünetre tovább nőtt a különbség, huszonhét ponttal (53-26) vezetett a PEAC-Pécs, vagyis ez a mérkőzés eldőlt. A hátralévő két negyedben szórakoztatta a közönséget Borisz Maljkovics csapata, nagyon szép megoldásokat is láthattunk, a játékosokon látszott, hogy élvezik a játékot – Mandics például végigvitte a labdát a saját palánkjától az ellenféléig, leültetett egy oroszt, s úgy dobott ziccert. A vége 87-61-es pécsi siker lett, fölényes győzelmet arattak tehát Raksányiék.

PEAC-Pécs–MBA Moszkva 87-61 (30-10, 23-16, 22-19, 12-16)

Női kosárlabda Európa-kupa, B-csoport, 4. forduló. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 300 néző. V.: Kucerova (cseh), Tomasovics (szlovák), Sztojanova (bolgár). PEAC-Pécs: MANDICS 6, RAKSÁNYI 9/3, ZELE 10/6, KUSTER 13, SIKSNIUTE 13. Csere: Szücs R. 3, FŰRÉSZ 14/6, Licskai 5, JUHÁSZ 12, Raus. Vezetőedző: Borisz Maljkovics. MBA Moszkva: NIZAMOVA 14/6, Leskovceva, Sitnyak 7/3, Degtyarszkaja 2, Gorbacseva 2. Csere: Federova 6, Kajtukova 10/3, Marcsenkova, Safonova, Glonti 3, Bratcsikova 2. Vezetőedző: Alexander Diratsujan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 10-2, 7. perc: 21-9, 14. perc: 42-18, 24. perc: 59-33, 33. perc: 78-50.

A B-csoport állása: 1. Bellona AGÜ 4 győzelem/0 vereség, 2. PEAC-Pécs 2/2, 3. MBA Moszkva 2/2, 4. PINKK-Pécsi 424 0/4.