2012.04.19. 17:37

Még a bronz sem biztos

Címkék#Pécs

Nagyon izgalmas küzdelemben kikapott a Pécs 2010 a bronzcsata második mérkőzésén Zalaegerszegen. Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása 1-1, a bronzérmet eldöntő harmadik mérkőzés jövő szerdán lesz Pécsett.

H.L.

A harmadik negyed végén 11 ponttal vezettek a hazaiak, majd három perccel a vége előtt már eggyel a pécsiek. A hajrában a szerencse is a házigazdák mellé állt, végül ötpontos különbséggel nyertek, így az április 25-i meccsre maradt a döntés a harmadik helyről.

ZTE NKK – Pécs 2010 83-78
                      (23-20, 20-15, 19-19, 21-24)
                       Zalaegerszeg, 300 néző.
                      V.: Forrai, Söjtöry, Boros.

* ZTE NKK: BUKOVSZKI 16/6, Szélesy 12, ZSOVÁR 14, CZUKOR 15/3, VIDA 23/6. Csere: Varga Z., Horváth Z. 2, Szalay 1, Ambrus. Vezetőedző: Gáll Tamás.
* Pécs 2010: RAKSÁNYI 16/6, Sarok 4, Quigley 14/3, Laczi 8, MURPHY 21. Csere: Török 7/3, Szamosi 2, Pénzes 6. Vezetőedző: Zseljko Djokics.
* Kipontozódott: Vida 40., ill. Raksányi 38., Laczi 39.

* Az eredmény alakulása. 5. perc: 13-8, 8. perc: 15-15, 17. perc: 34-23, 29. perc: 62-51, 37. perc: 68-69, 39. 77-73.

* Gáll Tamás: – Ezzel a tűzzel méltán vívtuk ki a harmadik mérkőzés lehetőségét, és nagyon örülök, hogy Pécsre kell utaznunk.
* Zseljko Djokics: – Nagyon nagy meccset játszottunk, de hiányzott Horváth Lilla a rotációból. Csapatom óriásit harcolt, ez a mérkőzés beillett döntőnek is. Remélem, hogy szerdán a saját közönségünk előtt nyerünk.
A döntő 2. mérkőzésén: Győr – Sopron 65-58, a párharc 1-1-re áll, bármelyik csapatnak három győzelem kell az aranyéremhez.