2014.11.20. 20:15

Női kosár: nyert a PEAC az Európa-kupában

Lejátszotta harmadik mérkőzését az Európa-kupában a PEAC-Pécs női kosárlabdacsapata, amely Natalie Hurst vezetésével megszerezte második győzelmét a sorozatban, miután nyert a belga Young Cats ellen.

K. Mayer András (Dunántúli Napló)

Az Európa-kupa G csoportjának eddigi eredményei alapján mindenki számára világos volt, hogy nem ez lesz a kvartett legizgalmasabb összecsapása. A belga vendég, a Young Cats együttese ugyanis a Nantes és a Wasserburg elleni mérkőzésén sem úszta meg harmincpontos különbségű vereség alatt - valami hasonló volt várható most is.

Azért az hamar kiderült, hogy ingyen nem adják ezt a sikert sem, meg kell érte izzadni. Raksányiéknak bizony csipkedniük kellett magukat annak érdekében, hogy egyre jobban és jobban nőjön az előnyük, a vendégeken ugyanis látszott, hogy nevükből is adódóan valóban fiatalok, de egyáltalán nem ügyetlenek. A 17. percre fel is jöttek 31-25-re, ami intő jel volt a hazai csapat számára, jelezte, hogy komolyan kell venni a meccset.

Hurstön nem múlott. A pécsiek ausztrál irányítója pörgött, ahogy tőle megszokhattuk, adta a jobbnál jobb passzokat, ráadásul pontosan is célzott, így a harmadik negyedben elhúzott a csapata (51-32). Ehhez társult, hogy a vendégek egyik legjobbja, Sien Devliegher másodszor is sportszerűtlen hibát vétett, így számára a 26. percben befejeződött a meccs. Amelyet a PEAC-Pécs végül simán megnyert, s amely után a nagy különbség ellenére is dicséretet érdemelnek a hazai játékosok, mert látszott rajtuk, hogy hajtanak, nem becsülik le ellenfelüket, s nem akarnak száraz mezzel lejönni a pályáról.

A csoport szerda esti mérkőzésén: Nantes-Wasserburg 76-53.

PEAC-Pécs-Young Cats 81-57 (19-13, 19-14, 18-11, 25-19)

Női kosárlabda Európa-kupa, G csoport, 3. forduló. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 250 néző. V.: Sutolovics, Izacsenko, Karovics. PEAC-Pécs: HURST 10, Raksányi 9, Raus 7/3, WILLIAMS 21/3, T. JOVANOVICS 13. Csere: Kiss V., Orozovics 4, N. JOVANOVICS 9, Szücs R. 1, KAPOSI 7/3, Zólyomi, Sellei. Vezetőedző: Zseljko Djokics. Young Cats: S. Devliegher 8/3, E. DEVLIEGHER 13/6, Nauwelaers 5/3, Goyvaerts 5/3, Geldof 6. Csere: Bastiaenssen 5/3, LEMMENS 9/6, Iliaens 2, Medjo 2, Mense 2. Vezetőedző: Sven van Kamp.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 12-5, 17. perc: 31-25, 26. perc: 51-32, 35. perc: 66-45.
Kiállítva: S. Devliegher (26.).

Kipontozódott: E. Devliegher (36.), Nauwelaers (38.).