2015.11.22. 20:59

A legvégén nyerte meg a Pécs a mérkőzést

Egy ponttal nyert a Pécs a Falco ellen.

F. Z. (Dunántúli Napló)

Veljko Budimir-hármas, Horti-dupla, Horti-büntető, 6-0 ide – így indult a Falco elleni találkozó. Álomszerűen, mondhatnánk, de azért persze nem voltak olyan illúzióink, hogy az egész meccset átalussza a vendégcsapat. Nem is tett így: két perccel később már 11-11 volt az állás. S onnantól leginkább felváltva estek a kosarak. Az persze mindenkinek feltűnt, hogy Horti Bálint nagyon elkapta a fonalat (az első negyedben 14-et szórt), s hogy a vendégek hármasokkal operálnak.

A második negyedben meg a hazaiak éreztek rá a kintiekre: dobott triplát Popadics, Nelson, Budimir, így gyorsan tíz pont fölé nőtt a különbség. Jöttek gyorsan egymás után az időkérések, de a különbség beragadt – ha dobott a Falco, dobott a Pécs is, így szó sem volt arról, hogy eldőlt volna a találkozó.

A szünet után inkább a Falco kapta el a fonalat, kilenc pontot szórtak zsinórban, így máris szoros lett a meccs. A pécsieknél senkinek sem ment, hét perc alatt négy pontot dobtak a baranyaiak, tiszta szerencse, hogy a Falco sem remekelt, az első pár perc után kihagytak ők is mindent. Ennek köszönhető, hogy az utolsó negyednek végül négypontos előnnyel vághattak neki a hazaiak.

Az utolsó játékrészben folytatódott az öldöklő küzdelem: előbb a Pécs dobált, aztán a Falco. Öt perccel a vége előtt 72-72 volt az állás, ekkor már tudtuk, hogy innentől nem lesz kegyelem, minden pontért kőkeményen meg kell küzdeni. A küzdelem meg is volt – két perccel a lefújás előtt 80-78-ra a vendégek vezettek, egy perccel később 82-82-t mutatott az eredményjelző. A hazai támadásnál kihagyta Nelson a ziccert, a vendégeknél szintén kimarad, az utolsó pillanatban Budimir büntetőt dobhatott, az elsőt bevágta, a másodikat valószínűleg szándékosan kihagyta – egy ponttal nyert így a Pécs. Varázslatos lett vasárnap, nincs mese.

PVSK-Pannonpower – Falco KC Szombathely 83-82 (29-25, 23-16, 14-21, 17-20)

Férfi kosárlabda-NB I., Pécs, 1500 néző. V.: Földházy, Söjtöry, Pozsonyi. PVSK: Walker 11/9, POPADICS 20/6, Bíró, BUDIMIR 19/6, HORTI 16. Cs.: Nelson 11/3, Harazin 6, Antóni. Vezetőedző: Csirke Ferenc. Falco: Rundles 5/3, Butorac 10/6, Váradi 21/15, CSOMAGICS 14/3, Wright 13. Cs.: Simon 2, Bognár 3/3, Hallik 14/9, Hódi. Vezetőedző: Kálmán László.

1.  Szolnoki Olaj KK            9  7   2  789-656   16 pont
 2.  Atomerőmű SE                9  7   2  751-666   16
 3.  Falco KC Szombathely        9  7   2  738-676   16
 4.  TLI-Alba Fehérvár           9  6   3  788-663   15
 5.  Egis Körmend                9  6   3  785-736   15
 6.  Zalakerámia ZTE KK          9  6   3  714-691   15
 7.  Sopron KC                   9  4   5  727-687   13
 8.  Naturtex-SZTE-Szedeák       9  4   5  691-685   13