Csúcstámadás Berlinben

2024.01.17. 14:40

A mohácsi tűzoltó, Windischmann Dávid hihetetlen eredményt ért el társaival

Huszonkilenc emelet 3 perc 38 másodperc alatt - ezzel a bámulatra méltó teljesítménnyel lett második a mohácsi tűzoltó, Windischmann Dávid Berlin legrégebbi lépcsőfutó versenyén.

Máté Balázs (Mohácsi Újság.hu)

Ennyi idő alatt talán lifttel sem érnénk fel a berlini lakóház legfelső szintjére, nem ám futva!

A legtöbbünkre ez az állítás biztosan igaz, nem úgy arra a három magyar tűzoltóra, akik résztvevői voltak a hétvégén rendezett versenynek. A Tower Run Berlin legrégebbi, idén már 22. alkalommal megrendezett lépcsőfutó megméretése.

A magyarok közül Fegyverneki Máté és Windischmann Dávid egyszerre vágott neki az ötvenméteres síkfutást követően a lépcsőrengetegnek és gyakorlatilag egyszerre is értek fel a célba.

Mivel azonban ezúttal nem páros-, hanem egyéni verseny volt, kettejük között a "stopper" döntött: Fegyverneki Máté 3 perc 37, a "mi fiúnk", a mohácsi Windischmann Dávid 3 perc 38 másodperc alatt teljesítette a távot, amivel az első, illetve a második helyen végeztek.

Nagy Kornél 3 perc 48 másodperces idővel végül a korosztálya 3. helyét elfoglalva zárta versenyt.