2009.05.16. 22:11

Hosszabbításban vesztette el a zalai meccset a PVSK

Hiába kezdett jól a PVSK, és hiába szórta Wittmann a hármasokat, a hosszabbításban egy ponttal mégis kikapott Zalaegerszegen a Pécs a férfi kosárlabda-bajnokság elődöntőjének második mérkőzésén.

F. Z.

Zalakerámia ZTE KK - Pécsi VSK-Pannonpower 86-85 (13-21, 22-23, 31-18, 13-17, 7-6)
Férfi kosárlabda NB I., elődöntő, második mérkőzés. Zalaegerszeg, 2000 néző. V.: Pálla, Bognár, Tóth. ZTE: Hinnant 17/3, Watson 12, Kámán 7, Jones 16/6, Helbich 10/3. Cs.: Gáspár 4, Simon 12/3, Trepák 8/6, Baki. Vezetőedző: Völgyi Péter. PVSK: Kelley 17/9, Wittmann 23/18, Dénes 6/3, Tóth N. 5/3, Bencze 15. Cs.: Kapov 2, Alekszics 9/6, Czigler 6, Grebenár 2, Hosszú. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.

Úgy kezdődött, ahogy nem szokott: Dénes hármasával, Bencze zsákolásával. Hogy ettől-e, vagy mástól, nem tudni, ám tény: fokozatosan ellépett a Pécs. A szünet után azonban hirtelen szárnyalni kezdtek a hazaiak – a cserék, Simon és Trepák pontjaival előbb felzárkózott, majd fordított a ZTE. A negyedik negyedben másfél perccel a vége előtt Wittmann 5 (!) hármasával vette vissza a vezetést a Pécs – ám a Zalaegerszeg nem adta fel, így jöhetett a hosszabbítás. Ott is fej-fej mellett haladt a két csapat, ám az utolsó pécsi támadás kimaradt, nyert a ZTE, és ezzel 1-1-re alakította az állást a három győzelemig tartó párharcban.

A másik elődöntőben Falco – Atomerőmű 79-87 – a mérkőzést szurkolói rendbontás miatt fél perccel korábban fújták le. Az állás ezzel 2-0 a paksiak javára.