Ország-világ

2021.03.27. 11:19

Milák Kristóf újabb országos csúcsot döntött

100 méter pillangón is országos csúccsal nyert az úszók olimpiai kvalifikációs országos bajnokságának szombati zárónapján.

A Budapest Honvéd SE 21 éves klasszisa – aki pénteken 100 méter gyorson nyert magyar rekorddal – ezúttal 50.47 másodperces idővel diadalmaskodott 100 méter pillangón, ezzel saját 50.62-es idejét adta át a múltnak. Utóbbit 2017-ben úszta a budapesti világbajnokság fináléjában, ahol ezüstérmes lett.

Milák – aki az ob elején 200 méter pillangón az előfutamban minden idők ötödik, a döntőben pedig a második legjobb idejét úszta – még 200 méter gyorson is győzött szombaton.

A magyar szövetség sajtóközleményében Milák Kristóf úgy fogalmazott, ideje volt már, hogy 2017 után ismét így teljesítsen 100 méter pillangón, ugyanis a világ- és Európa-bajnokságokon „csak” 50.80, illetve 50.90 másodperc körüli eredményeket produkált, ami – megfogalmazása szerint – zavarbaejtően gyatra.

„Január óta edzek komolyan, még sok van a felkészülésben, lesz ennél jobb is, ebben biztos vagyok. Az Európa-bajnokságon beleugrok mindenbe, kétszáz gyors, négyszáz gyors, Sós Csaba is erre biztatott, az olimpia viszont biztonsági program lesz”

- mondta.

Sós Csaba szövetségi kapitány az M4 Sportnak elmondta, az országos bajnokságon látottak alapján úgy döntött, hogy két számban, férfi 200 méter gyorson és 200 méter vegyesen is a budapesti Európa-bajnokság végéig kitolja az olimpiai csapathirdetést, ugyanis a két veterán, Kozma Dominik és Cseh László – akik régi idejükkel lennének védettek – jelenleg nincs megfelelő erőállapotban.

A szombati eredmények:

férfiak:

--------

200 m gyors:

1. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 1:46.15 perc

2. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 1:47.52

3. Holló Balázs (Egri Úszó Klub) 1:47.67

50 m mell:

1. Szilágyi Csaba (NICS-HSÚVC Hódmezővásárhely) 27.46 másodperc

2. Gál Olivér (HÓD Úszó SE) 27.99

3. Szabó Tamás (HÓD Úszó SE) 28.76

50 m hát:

1. Bohus Richárd (BVSC-Zugló) 25.07 mp

2. Szentes Bence (Győri Úszó SE) 25.14

3. Jászó Ádám (Pécsi Sport Nonprofit Zrt.) 25.60

100 m pillangó:

1. Milák 50.47 mp

2. Kós Hubert (UTE) 51.61

3. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 51.71

800 m gyors:

1. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 7:55.52 p

2. Kalmár Ákos (Balaton ÚK Veszprém) 7:59.61

3. Gyurta Gergely (UTE) 8:03.30

4x100 m vegyesváltó:

1. BVSC-Zugló (Bohus Richárd, Takács Tamás, Cseh László, Németh Nándor) 3:38.04 perc

2. Győri Úszó SE 3:43.78

3. Vasas SC 3:45.45

nők:

----

1500 m gyors:

1. Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 16:27.22 perc

2. Késely Ajna (Kőbánya SC) 16:34.75

3. Olasz Anna (Szegedi Úszó Egylet) 16:40.28

100 m pillangó:

1. Hosszú Katinka (Iron Swim SE) 59.30 másodperc

2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 59.52

3. Kapás Boglárka (UTE) 59.53

50 m mell:

1. Sebestyén 31.59 másodperc

2. Sztankovics Anna (Miskolci VSI) 31.73

3. Szurovcsák Ivett (Nyíregyházi Sportcentrum) 31.91

50 m hát:

1. Burián Katalin (BVSC-Zugló) 28.53 másodperc

2. Hosszú 28.81

3. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 28.91

4x100 m vegyesváltó:

1. Győri Úszó SE (Dobos Dorottya, Sebestyén Dalma, Kovács Réka, Safrankó Sára) 4:12.66

2. Újpesti TE 4:14.72

3. BVSC-Zugló 4:15.30

Forrás: MTI

Ezek is érdekelhetik