Női kosárlabda

2021.11.03. 08:03

Sorsdöntő mérkőzés vár Izraelben a pécsiekre

Nagyon közel kerülhet a továbbjutáshoz az NKA Universitas PEAC női kosárlabdacsapata, ha ma Izraelben is legyőzi az Elitzur Ramlát az Európa-kupa csoportkörének negyedik fordulójában.

Sz. D.

20211005 Pécs NKA Universitas Peac (fehér-sárga mez) - DVTK (piros mez) felnőtt női NB I. kosárlabda mérkőzés Fotó: Löffler Péter LP Dunántúli Napló DN Képen: CHELSEA NELSON (5)

Fotó: Löffler Péter

Csirke Ferenc együttese jó pozícióba került, miután az előző körben sikerült felülmúlnia a kvartett legerősebb gárdáját, a török bronzérmes Aydint a Lauber Dezső Sportcsarnokban.

Wentzelék két sikerrel és egy vereséggel, a D jelű négyes első helyéről várják az újabb kihívást, amely sorsdöntő lehet számukra. Amennyiben a pécsiek megnyerik a ma 18 órakor kezdődő mérkőzést, akkor az izraeli csapat már nem tudja megelőzni őket a tabellán, hiszen a végelszámolásnál az egymás elleni eredmény számít, és Pécsett 90-83-ra a PEAC győzött. A 12 csoport első két helyezettjei, valamint a legjobb 8-ból a harmadik jut tovább a sorozat következő körébe.

A találkozót a FIBA Youtube-oldalán élőben követhetik a szurkolók.

A D csoport állása: 1. NKA Universitas PEAC 2 győzelem/1 vereség (231-220), 2. Nesibe Aydin (török) 2/1 (229-199 pontarány), 3. Elitzur Ramla (izraeli) 1/2 (233-231), 4. Bellona Kayseri (török) 1/2 (190-233).