Labdarúgó megye II.

2021.11.30. 10:14

Több gólt kapott a hétvégén a PEAC II., mint egész ősszel

A Nagykozár nyerte az őszi szezon két legjobb csapatának rangadóját az AutóCity Volkswagen Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában, de vesztett pontok tekintetében még jobban áll a PEAC II., amely több gólt kapott riválisától, mint a félév alatt összesen. A tabella harmadik fokán a Himesháza mehet telelni, miután 11-0-ra kiütötte a sereghajtó Pellérdet.

Szabó Dániel

a20211128_Nahykoz‡r-PeacII_Szentl?rinc_LP_DN Nagykoz‡r-Peac II megyei II. labdarœg— mŽrk?zŽs

Fotó: L. P.

Nagykozár–PTE-PEAC II. 4-1 (1-1)

Szentlőrinc. V.: Bánfai Zs. (Kövesdi, Güldner). Nagykozár: Béres Mihály – Zólyomi (Kiss S., 89.), Farkas M., László L., Mufics (Krix, 89.) – Béres Márton, Tóth Sz. – Teszárik (Szőke, 64.), Horváth D. (Lukics M., 78.), Sütő (Váradi, 60.) – Bodor. PEAC II.: Király I. – Soós, Bódis, Molnár G., Gyimesi (Nagy A., 58.) – Kása K., Dargó, Bayer – Baráth (Petrovics, a szünetben), Oszvald, Gelencsér P. (Gergely A., 87.).

Gólszerzők: Sütő (13.), Váradi (64.), Bodor (84.), Lukics M. (87.), ill. Dargó (43.).

A 12 mérkőzése alatt csupán három gólt kapó PEAC II. egy újabb győzelemmel nagy lépés­előnybe került volna riválisa előtt. A nagykozáriak tudták ezt jól, s ennek szellemében léptek pályára. Már az első játékrészben is inkább a hazaiak akarata érvényesült, de Dargó Dávid találatával még a fél­idő előtt egyenlítettek a pécsiek. A fordulás után viszont ráléptek a gázpedálra Bodorék, és végül 4-1-re megnyerték a találkozót, amivel pontban beérték, gólarányuknak köszönhetően pedig ideiglenesen megelőzték Fazakas András együttesét. Az őszi bajnok kiléte azonban még kérdéses, hiszen mindkét csapatnak van még korábbról elhalasztott mérkőzése.

BFA Szigetvár–Töttös 1-2 (1-0)

Szigetvár. V.: Albert G. (Pór, Berki. BFA: Kerekes – Szücs F., Pintér Péter (Miklós L., 77.), Panni, Lorencz, Panni (Kelemen K., a szünetben) – Gáyer, Balogh B., Pintér Patrik, Huber – Kelemen A., Pálfi Á. Töttös: Lőrincz – Cziegler, Buni J. (Keserű, 26.), Juhos K., Horváth J. (Kovács B., 22.) – Márkovics (Bánhidi, 65.), Zunnert, Buni B., Juhos O. – Elek Zs., Benesics (Lukács I., 87.).

Gólszerzők: Pintér Patrik (14.), Benesics (52.), Buni B. (64. – büntetőből).

Magyarbóly–Diana SE 2-1 (1-1)

Magyarbóly. V.: Varga L. (Karcagi, Hahner). Magyarbóly: Ujvári – Kovács Z. (Alics, 67.), Költő, Halász G., Vetési – Néma (Pincés, 67.), Welchner, Horváth L. (Szabó B., a szünetben), Peresztegi – Polgári (Horváth A., a szünetben), Kisgyörgy (Fazekas L., 75.). Diana SE: Balogh Zs. (Törőcsik, 61.) – Kálmán J. (Lackó A., 67.), Laczkó I., Kovács L., Barlai – Kántor, Bánkövi, Páll, Horváth D. (Szedeli, a szünetben) – Szabados, Tompa.

Gólszerzők: Polgári (31.), Kisgyörgy (60.), ill. Páll (26.).

Kiállítva: Ujvári (67.), Vetési (67.).

Himesháza–Pellérd 11-0 (6-0)

Himesháza. V.: Maráz (Lakatos M., Pap T.). Himesháza: Schneider Zs. – Svegál M., Bazsonyi, Bogos, Kismándor (Mátyás Z., a szünetben) – Katona (Balogh Sz., a szünetben), Reisz Josua, Svegál D. – Mosztbacher, Novák B., Cseke. Pellérd: id. Kurucsai K. – Dudás I., Mészáros P., Várhalmi, Stricki – Borbély J. (Márkus, 72.), Sándor Z., Kiss G. Schmieder (Futács, 56.) – Meszlényi (Baranyai, 69.), Baumann N.

Gólszerzők: Bogos (8., 26., 29.), Kismándor (10.), Cseke (16., 82.), Reisz Josua (41.), Novák B. (51., 88.), Mátyás Z. (55.), Bazsonyi (80.).

Kaitz Agro Somberek– Komló II. 1-4 (0-2)

Somberek. V.: Horváth O. (Pucsli, Kovács D.). Somberek: Bálint Sz. – Szemerédi (Gutai, a szünetben), Schipp, Sovák, Mangold (Réder, a Szünetben) – Berkovics (Schneider M., 76.), László F., Mozolai, Reiter – Polyákovics (Latinovics, 90.), Tass (Szabó D., 83.). Komló II.: Mónus – Deák, Kovács Á., Horony, Szigligeti – Magyar J. (Zrínyi, 82.), Király Gy., Jurátovics – Pozsgai, Hovorka, Tar (Iván G., 51.).

Gólszerzők: Reiter (56.), ill. Király Gy. (34., 91.), Pozsgai (45.), Hovorka (89.).

Meccseket pótoltak be a megye III.-ban

Korábbról elhalasztott mérkőzéseket játszottak a labdarúgó felnőtt megyei III. osztályú bajnokságban, annak is a Czibulka- és a Csík-csoportjában. Előbbiben négy, utóbbiban két meccs volt. És még mindig nincs vége az őszi idénynek, az a hét végén, december 5-én, vasárnap két bajnokival zárul.

Czibulka-csoport (13 csapat), 1. forduló: Kökény–Sásd 1-5. 2. forduló: Bogád–Szalánta 1-3, Hosszúhetény–Gyód 2-2. 11. forduló: Bányász TC–Orfű 0-0.

Élcsoport: 1. Gyód 28 (+34), 2. Egerág 28 (+27), 3. Szalánta 26, 4. Hosszúhetény 24, 5. Újpetre 22.

Csík-csoport (13), 5. forduló: Misinai Sasok–Kishárságy 5-0. 10. forduló: Lakócsa–Nagydobsza 5-2.

Élcsoport: 1. Hetvehely 33, 2. Pécsi Sportolda 30, 3. Vajszló 26, 4. Misinai Sasok 21, 5. Kishárságy 19.

Góllövőlista

26 gólos: Novák Balázs (Himesháza)

15 gólos: Horváth Szilárd (Ócsárd)

13 gólos: Bodor Márkó (Nagykozár)

12 gólos: Dobrosi Krisztián (Beremend)

11 gólos: Bíró Bence (Véménd), Dénes Sándor (Véménd), Sztojka Norbert (Beremend)

10 gólos: Ignácz József (Ócsárd)