Kosárlabda

2022.01.18. 15:00

Hozta a kötelezőt a PEAC, s ezzel beérte a győrieket

Kissé döcögősen, de hozta a papírformát Szigetszentmiklóson az NKA Universitas PEAC a női kosárlabda NB I. 17. fordulójának zárómeccsén. Az utolsó negyedet még az újonc kezdhette előnyről, de a végén rákapcsoltak a pécsiek.

Szabó Dániel

Fotó: L.L.

A mérkőzés hazai pontokkal indult, de Kiss Virágék hamar fordítottak, s viszonylag magabiztos, 7 pontos különbséget alakítottak ki az első negyed végére. A folytatásban viszont nagyon beragadt Csirke Ferenc együttese, főleg a támadójáték akadozott, amit ügyesen ki is használt a BKG. Az utolsó negyedre viszont maradt tartalék a PEAC-ban, s végül 64-58-ra megnyerte a mérkőzést.

A nagy rivális Győr azonban kikapott Szekszárdon, így a pécsiek – a hétvégi sikernek köszönhetően – beérték Iványi Dalma csapatát a tabella harmadik helyén. A következő fordulóban viszont Wentzelék csapnak össze a remek formában lévő tolnaiakkal. A szomszédvári rangadót vasárnap 18 órától rendezik meg a Lauber Dezső Sportcsarnokban.

Szigetszentmiklós– NKA Universitas PEAC 58-64 (13-20, 17-12, 18-15, 10-17)

Női kosárlabda NB I., 17. forduló. Szigetszentmiklós, 150 néző.

Vezette: Csabai-Kaskötő, Balog Gy., Lengyel.

SZIGETSZENTMIKLÓS: Angyal B. 9, ZSIVALJEVICS 11, Vári 2, ALDAZABAL 13/9, CAMPISANO 16/6.

Csere: Davis, Suppán, Raus 7/3.

Edző: Gedei Tibor. PEAC: Dudásová, Marshall 6/3, WENTZEL 18, NELSON 12, KISS V. 18/6.

Csere: SZŰCS R. 8, Brajkovics, Laczkó 2, Selcová.

Edző: Csirke Ferenc.

A védekezés volt a siker kulcsa

Csirke Ferenc, az NKA Universitas PEAC vezetőedzője: – Nehéz mérkőzés volt, rosszul kezdtünk támadásban, agresszíven védekeztünk, ami már kicsit jobb volt, mint az elmúlt két hétben, hiszen el tudtunk kezdeni edzeni. Támadásban minden dobásunk kimaradt. Utána megtaláltuk a ritmust, szereztünk labdákat, gyors gólokat dobtunk. Majd a BKG beállt zónába, ez kicsit összezavart minket, nem találtuk a ritmust ellene. A védekezésünkkel hoztuk ezt a mérkőzést.

A 17. forduló további eredményei: ELTE BEAC Újbuda–PINKK-Pécsi 424 77-63, KSC Szekszárd–Uni Győr MÉLY-ÚT 75-67, TFSE-MTK–DVTK 64-86, Vasas Akadémia–Cegléd 67-57, Sopron Basket–FCSM Csata 83-74 (hosszabbítás után).

Ez következik (18. forduló): PINKK-Pécsi 424–Vasas Akadémia (január 22., szombat, 18.00), NKA Universitas PEAC–KSC Szekszárd (január 23., vasárnap, 18.00).