Sport

2009.01.27. 20:10

Euroliga: Pécsi csoda Velencében

Queenan utolsó másodpercben dobott pontjaival nyert a MiZo Pécs Velencében. A kér győzelemig tartó párharc második mérkőzésére pénteken kerül sor.

zsj, hl

Végig nagyon izgalmas mérkőzés volt, amely az utolsó pillanatban dőlt el a lefújásig kitűnően  harcoló pécsiek javára.

A vendégek számára jó hír volt, hogy Mazzante meggyógyult és a talpsérülése miatt szintén több edzést kihagyó Somogyi is bekerült az utazó keretbe. Az már nem jött annyira jól a baranyaiaknak, hogy Ballardini fergetegesen kezdett, az olaszok egyik kulcsembere csapata első tíz pontjából nyolcat szerzett.

A kezdeti megilletődés után azonban feljavult a MiZo Pécs 2010 és az első negyed végére átvette a vezetést. Sőt, ezután kiváló játékkal 33-20-ra elhúzott. z Az új igazolás, Ohlde parádésat nyújtott, a nagyszünetig már 14 pontnál tartott, és egyetlen szabálytalanságot sem vétett. A folytatásban azonban ismét a házigazdáknál volt az előny, olyannyira, hogy a meccs már veszni látszott. Iványiék azonban hatalmas lelkesedéssel fordítani tudtak. Az utolsó pillanatban esett MiZo-kosár győzelmet eredményezett.

[caption id="" align="alignleft" width="350"] Pécsi szurkolók Velencében
[/caption]Az idegenbeli siker nagy fegyvertény. A párharc két győzelemig tart, a második meccs pénteken lesz Pécsett. Ha kell harmadik is a továbbjutáshoz, azt jövő szerdán rendezik Velencében. Remélhetőleg a harmadikra már nem lesz szükség.

Velence – MiZo Pécs 60-61 (16-17, 11-16, 15-11, 18-17)
Női kosárlabda Euroliga, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés. Velence, 2000 néző.
Velence: BALLARDINI 14, Sottana 7, JOKIC 13, Andrade 1, Hayden-Johnson 5. Csere: Vujovic, Giauro, Carson 10, Cirone 8, Nadalin 2. Edző: Massimo Riga. MiZo Pécs 2010: IVÁNYI 17, Sarok 2, Mazzante, Vajda 2, OHLDE 17. Csere: QUEENAN 11, Somogyi 2, Török 2, RUJÁK 8. Edző: Fűzy Ákos.
Kipontozódott: Ballardini 40. p.
Az eredmény alakulása.
4. perc: 10-3, 17. perc: 20-33, 22. perc: 30-34, 31. perc: 46-44, 37. perc: 55-52.